Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Yazımızda Güneş paneli, inverter ve batarya grubu kullanarak güneş enerjisi elektrik üretimi konusunu anlatacağız. Ayrıca güneş enerjisi elektrik üretimi hakkındaki videomuzu izlemeyi unutmayın.

güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Güneş paneli, inverter ve Batarya ( Akü) kullanarak güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında olacaktır. Güneş panellerinin ürettiği enerji, şarj kontrol ünitesi yardımıyla akülere depolanır, depolanan enerji inverter aracılığı ile 220 Volta çevrilerek kullanılabilir. Bu tarz güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri bağ evleri gibi mekanlar için uygundur.

Güneş Enerjisi elektrik üretimi için ilk önce yapmanız gereken Kullanmak istediğiniz Elektrikli Ürünlerin Elektrik Tüketim değerlerini öğrenmek olacaktır. Elektrikli Aletlerin Elektrik Tüketim Değerleri için tıklayın.

Güneş Paneli Fiyatları +Güneş Paneli Fiyatları

elektrikli-ev-aletleri-kac-watt-elektrik-tuketir-harcar-ceker

Türkiye Güneşlenme Potansiyeli Haritası

turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

türkiye güneşlenme haritası

türkiye güneşlenme haritası

Güneş enerjisi potansiyeli  Avrupa’da İspanya’dan sonra en yüksek değere sahip olan Türkiye’nin yıllık ortalama güneş ışınımı 1311 kWh/m²yıl, ortalama yıllık güneşlenme süresi ise 2640 saattir. Bu rakam günlük 3,6 kWh/m² güce, günde yaklaşık 7,2 saat, toplamada ise 110 günlük bir güneşlenme süresine denk gelmektedir.

Güneşlenme potansiyeli haritası incelendiğinde Türkiye’nin, özellikle güney bölgeleri dünyanın güneşlenme kuşağı adı verilen kesimde bulunmasından dolayı, Türkiye’de güneşten elektrik üretmek için çok elverişlidir. Dünya’da özelliklede Avrupa’da bu enerji potansiyeline denk düzeyde veya üzerine çıkabilecek nadir bölgeler vardır. Türkiye’nin bir diğer avantajı da kurulum yapılabilecek geniş alanların bulunmasıdır. Türkiye’nin tüm bu özelliklerini değerlendirecek olursak, gerekli yatırımların yapılması takdirinde bu teknolojiden ne kadar fazla yararlanacağı ortadadır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş Paneli Fiyatları ( Solar Panel )

Web sitemizde satışa sunduğumuz 100 watt, 150 watt, 165 watt, 180 watt, 250 watt, 260 watt, 265 watt, 270 watt, 275 watt, 280 watt, 290 watt, 300 watt, 310 watt, 325 watt, 350 watt, Güneş Paneli Fiyatları ( Solar Panel )hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız. İlgili sayfamızda hem polikristal güneş paneli  hem de monokristal güneş panelibulabilirsiniz. Ayrıca tekne ve karavanlar için tercih edilen esnek güneş paneli ni de incelemeyi unutmayın.

165 watt, 250 watt, 265 watt, 270 watt,275 watt,280watt,300 watt,310 watt,güneş paneli fiyatları

165 watt, 250 watt, 265 watt, 270 watt,275 watt,280watt,300 watt,310 watt,güneş paneli fiyatları

İnverter Fiyatları

Web sitemizde satışa sunduğumuz 600 watt inverter fiyatları, 800 watt inverter fiyatları, 750 watt inverter fiyatları, 1000 watt inverter fiyatları, 1200 watt inverter fiyatları, 1500 watt inverter fiyatları, 2000 watt inverter fiyatları, 2400 watt inverter fiyatları, 3000 watt inverter fiyatları, 4000 watt inverter fiyatları, 5000 watt inverter fiyatları, tam sinus inverter, modifiye sünüs inverter hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız. İlgili sayfamızda hem off grid inverter güneş paneli  hem de on grid inverter bulabilirsiniz.

inverter fiyatları 1000watt,3000watt,5000watt, tam sinus, akıllı,on grid

inverter fiyatları 1000watt,3000watt,5000watt, tam sinus, akıllı,on grid

Jel Akü Fiyatları

Web sitemizde satışa sunduğumuz 80 Ah 12 Volt jel akü fiyatları, 100 Ah 12 Volt jel akü fiyatları, 150 Ah 12 Volt jel akü fiyatları, 200 Ah 12 Volt jel akü fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları
jel-aku-fiyatlari-100ah-150ah-200ah

jel-aku-fiyatlari-100ah-150ah-200ah

Bu videomuzda Güneş Paneli, İnverter ve Batarya (Akü) kullanarak Evler için Solar Enerji yani Güneş Enerjisi ile elektrik üretimi videosu hazırladık. Videomuzda Solar panel sistemi ile, bir ev için elektrik ihtiyacını karşılayacak maliyet hesaplaması bulunmaktadır. Evler için Solar Sistem maliyeti ( Güneş enerjisi elektrik üretimi ) maliyeti kaç tl dir? Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi eğitimlerini izlediğin için teşekkürler.

Ücretsiz Güneş Enerjisi eğitimleri için abone olmayı unutma! Abone ol: Abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın! ABONE OL : https://bit.ly/2D3STCA

Her türlü soru, görüş ve önerilerin için https://www.powerenerji.com adresinden belirtebilir ya da info@powerenerji.com  mail adresinden sormak istediklerin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Off grid sistemler (Akülü Sistemler): Güneş panelleri, batarya grupları ( aküler) ve inverterden oluşur. Güneş panelleri elektrik üretir, inverter (şarj kontrol ) sistemi ile üretilen elektrik bataryalara depalanır ve yine inverter ile 220 volta çevrilerek elektrikli ürünlerin çalışması sağlanır. Bu sistemlerde akü grubu ( Batarya) olduğu için gün içinde üretilen enerji bataryalara depolanır, gece elektrik tüketimi için bataryalarda depolanmış elektrik kullanılmaktadır.

Jel Akü Fiyatları +Jel Akü Fiyatları
catida-gunes-paneli-ile-elektrik-uretimi

catida-gunes-paneli-ile-elektrik-uretimi

Off Grid (Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemi Nelerden Oluşur ?

 • Güneş Panelleri

 • Akü (Batarya) Grupları

 • Şarj Kontrol Ünitesi

 • İnverter

Off Grid sistemi Elektrik Şebekesinin Hiç olmadığı yerlerde kurmanızı tavsiye ederiz. Örneğin;

 • Bağ evleri

 • Yayla evleri

 • Bağ Evleri

 • Çoban konakları ( Aydınlatma, süt sağım makinası kullanımı vs)

 • Arıcılar ( Aydınlatma, bal süzme makinası kullanımı vs)

 • Gezginler ( Kampçılar, Kamp alanları vs)

 • Tarlada kalanlar ( Çardak, Baraka, Kulube vs)

 • Dağda Hayvancılıkla uğraşanlar

 • Karavanlar

 • Tekneler

 • Seralar

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Whatsapp : 05327452763

Şarj Kontrol Cihazı +Solar Kablo

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir