Hibrid Enerji Sistemleri Rüzgar + Güneş Enerjisi Fiyatları

hibrid enerji nedir,hibrid enerji sistemleri,hibrit yenilenebilir enerji,hybrid enerji,hibrit enerji sistemleri fiyatları,hibrid sistem nedir,hibrit enerji üretim sistemleri,hibrit sistem elektrik üretimi,hibrit enerji sistemleri fiyatları,hibrit güneş paneli,hibrid sistemler,hibrit sistemi,hibrid sistem nedir,hibrit enerji nedir,hibrit sistem elektrik üretimi,hibrit enerji üretim sistemleri,hibrit sistem fiyatları,hibrit paket sistemler,hibrit enerji sistemi,hibrid sistem nedir,rüzgar ve güneş enerjisi hibrit sistemler,hibrit enerji üretim sistemleri,hibrit elektrik üretimi,rüzgar güneş hibrit sistemler

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Fotovoltaik güneş panellerinin ve küçük rüzgar türbinlerinin iklim koşullarına göre elektrik  enerjisi üretimi değişir. Bu yüzden tek başlarına çok zengin bir enerji üretim kaynağı değildirler. Sistemleri birleştirme (rüzgar ve güneş) daha çok elektrik enerjisi üretiminde etkilidir. Bu çözüme “Hibrid sistem” denir.

Birçok yenilenebilir enerji uzmanlarına göre, küçük bir “hibrid” elektrik sistemi rüzgar veya fotovoltaik güneş teknolojilerini birleştirir ya da tek sistem üzerinden kullanarak pek çok avantaj sunar.

Güneş ışınlarının en kuvvetli ve parlak olduğu yaz aylarında rüzgar hızı düşüktür. Daha az  güneş enerjisinin bulunduğu kış aylarında ise rüzgar hızı yüksektir. Rüzgar ve güneş enerjisi sistemlerinde verimli enerji üretimi, günün ve yılın değişik zamanlarında farklılık gösterir.

Diğer bir değişle rüzgar hızının yetersiz veya verimsiz olduğu günlerde alternatif olarak  güneş enerjisinden istifade edilebilir. Böylece sistemde enerji üretiminin devamlılığı sağlanmış olur.

Hibrid “rüzgar ve güneş enerjisi” sistemlerin olumsuz tarafı ise; güneş panelleri veya rüzgar türbinlerinin tekil kullanıldığı sistemlerin maliyetinden biraz daha fazla olmasıdır. Fakat aradaki bu fark çok azdır, çünkü kullanılan bileşenler rüzgar ve güneş enerjisi sistemleriyle (Pil, İnverter, kontrol ve güvenlik birimleri gibi temel bileşenler) aynıdır.

Unutulmamalıdır ki Hibrid sistem kullanımı sayesinde yıl boyunca yeterli enerji sağlayacaktır.

Hibrid Sistemler birden fazla enerji kaynağının kullanıldığı sistemlerdir. Hibrid uygulamalar, özellikle yaz-kış enerji gereksiniminin olduğu ve kesintiye bir an bile yer verilmemesi ya da kurulan güneş ya da rüzgar enerji sisteminin desteklenmesi gereken sistemlerde uygulanır. Hibrid uygulamalarda güneş, rüzgar ve diesel enerji kaynaklarının ikili veya üçlü olarak kullanımı mümkündür. Sistem Güneş Enerjisi veya Rüzgar Enerjisinin çalışma sistemiyle tamamen aynıdır.Sadece sisteme ek yapılmaktadır.Her hangi bir zorluğu yoktur.Proje gereksinimlerine göre şebekeye paralel (on-grid), şebekeden bağımsız (off-grid) ve Green-Line (şebeke destekli) olarak tasarlanabilir.

Dünya’nın En Büyük Güneş + Rüzgar Hibrit Enerji Projesi

WindStream Teknolojileri adlı firma Dünya’nın en büyük hibrit enerjisi projesini tamamladığını açıkladı.

Dünya’da enerji kaynaklarının gün geçtikçe azalmasıyla teknoloji firmaları ve bilim adamları evlerde, iş yerlerinde, kısacası yapabilecekleri her yerde enerji tasarrufu projeleri yapmak için kolları sıvıyor. Bu haberimizde Dünya’nın en büyük enerji tasarrufu projelerinden birine ait.

WindSteam Teknolojileri adlı firma Jamaika, Kingston’da bulunan bir ofisin çatısına Dünya’nın en büyük güneş ve rüzgar panellerini kurdu. Bu paneller ile yıllık yaklaşık 106,000kWh enerji üretilecek.

 

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Akcam dedi ki:

    Patates tarlası için güneş enerjisi ile sulama mümkün mü?

  2. Hakan dedi ki:

    Hibrid Enerji Sistemleri Rüzgar + Güneş Enerjisi Fiyatları

    Bir şey soracağım, hem rüzgarın fazla olduğu hem de güneşin fazla olduğu durumlarda sistemin çalışma prensini nasıl olur ? İkisi birlikte mi aküyü doldurur yoksa biri kesilip diğer fazla olan taraf(çok az bir farkla) mı doldurur aküyü ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir