İndirimli Elektrik

indirimli elektrik, indirimli elektrik nedir, indirimli elektrik firmaları, indirimli elektrik nasıl başvurulur, indirimli elektrik bayilik, indirimli elektrik bayilik veren firmalar, indirimli elektrik tarifeleri

indirimli elektrik

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Son günlerde elektrik fiyatları artması ile birlikte tüketiciler elektrik maliyetlerini nasıl düşürebiliriz diye araştırmaya yapmaya başladılar. Bunun sonucunda indirimli elektrik, indirimli elektrik nedir, indirimli elektrik firmaları, indirimli elektrik nasıl başvurulur, indirimli elektrik bayilik, indirimli elektrik bayilik veren firmalar, indirimli elektrik tarifeleri gibi aramalar yapmaya başladılar. Bu yazımızda indirimli elektrik ile ilgili akıllara gelen bütün soruları cevaplayacağız.

İndirimli Elektrik Nedir?

İndirimli elektrikten istifade etmek, Serbest Tüketicilerin, elektrik tedarikçisini değiştirerek aynı elektriği, kesinti, arıza veya sayaç değişimi yaşamadan, devletin belirlemiş olduğu tarifeden daha avantajlı bir fiyattan alabilmek anlamına gelmektedir.

İndirimli elektrik, 2001 yılından beri gündemde olan fakat ilk yıllarında ancak büyük fabrikaların istifade edebileceği tüketim alt sınır uygulaması ile yürürlükteydi. 2013 yılından itibaren yapılan yönetmelik değişiklikleri ile alt sınır kademeli olarak aşağıya indirilerek ufak işyerlerinin ve ev tüketicilerinin de Serbest Tüketici olma yolu açıldı. Nitekim, 2017 yılının başında alt sınır 3600 kWh’a, yani aylık 87 TL’lik faturaya düşünce yaklaşık 6 milyon tüketici tedarikçisini değiştirebilir hale geldi.

İndirimli/Ucuz Elektrik Seçeneklerinden Kimler Yararlanabilir?

2016 yılındaki toplam elektrik tüketimi veya bu yıl içindeki elektrik tüketimi 3600 kWh (aylık fatura bedeli ortalama 125TL) ve üzerinde olan Serbest Tüketici sayılıyor. Serbest tüketici kapsamında olan tüketiciler elektrik tedarikçilerini kendileri seçebiliyor ve daha ucuz elektrik seçeneklerinden faydalanabiliyor.Kısaca hem ev elektriği hem de iş elektriği 125 tl üzerinde olması durumunda yararlanabilirsiniz.

Serbest Tüketici Nedir?

Yıllık elektrik tüketim miktarınız 3600 kWh(Aylık ortalama 120 TL) üzerinde ise “Serbest Tüketici” olarak adlandırılırsınız. Serbest Tüketici hakkını kazanan elektrik aboneleri elektrik tedarikçilerini değiştirebilirler.

Serbest Tüketici Nasıl Olunur?

EPDK tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 3600 kWh(Aylık ortalama 120 TL)’ye denk gelir) ve üzerinde olan kişiler “Serbest Tüketici” olabilmektedir. Elektrik tedarikçinizi değiştirmeniz durumunda mevcut elektrik sisteminizde her hangi bir teknik değişiklik olmaz ve elektrik bağlantınıza herhangi bir işlem yapılmaz.

Elektrik Tedarik Şirketleri Nasıl Daha Ucuza Elektrik Sağlıyorlar?

2001 yılında başlayan Elektrik Piyasasının serbestleşme süreci ile birlikte eskiden devletin belirlediği fiyattan ve tek bir kurum üzerinden satılan elektrik artık birçok tedarikçi tarafından müşterilere satılabilir hale geldi. Bugünkü piyasa koşullarında tedarikçi firmalar müşterilerine sattıkları elektriği farklı yerlerden (elektrik piyasası, diğer tedarikçi firmalar, yurt dışı tedarikçi firmaları) tedarik etme imkânına sahipler. Bu şekilde tedarikçi firmalar daha uygun fiyata elektrik temin edip, uygun kampanyalar ile müşterilerine ulaştırabilmeye başladılar. Daha fazla müşteri kazanabilmek için tedarikçi firmalar sürekli daha ucuza elektrik temin edebilmek, operasyonel maliyetlerini azaltabilmek için kendilerini geliştiriyorlar. Tüketiciler için avantaj sağlayan bu durumda tek yapmanız gereken kendiniz için en iyisi olduğunu düşündüğünüz tedarikçi firmayı seçip bu fırsattan faydalanmak.

Serbest Tüketiciler Elektrik Tedarik Şirketini Değiştirmesi Durumunda Ne Kadar Kazanç Sağlamaktadır?

Faturalarınızda ne kadar indirim olacağı anlaşma sağlanan elektrik tedarik firmasına göre değişmektedir. Doğru tarife seçimiyle, yılda bir fatura bedeli kadar tasarruf edebilirsiniz. Uygulanacak olan fiyatlamalar kWh üzerinden belirleniyor. Burada tarifeyi ve tedarikçiyi seçerken, kampanyanın birim fiyatı ve ek avantajlarını karşılaştırıp, bütçenize en uygun olanı seçmenizi öneririz.

Elektrik tedarik firmaları temel olarak 2 çeşit tarife sunmaktalar.

 • Sabit Birim Fiyatlı Tarifeler: Taahhüt süresi boyunca kWh birim fiyatınız değişmez. Bu sayede taahhüt süresi boyunca aynı tüketime aynı ödemeyi yapmış olursunuz.
 • TEDAŞ Endeksli Tarifeler: Taahhüt süresi boyunca kWh birim fiyatı üzerinden sürekli bir indirim alırsınız. Ama bu tip tarifelerde devletin 3 ayda bir yaptığı tarife değişikliklerinden etkilenirsiniz.

Elektrik Faturası İndirimi – Hızlı Hesaplama ve Başvuru

Aylık elektrik faturası 2oo TL gelen bir kişi İndirimli elektrik için başvurması durumunda firmalar aşağıdaki teklifi sunmaktadır.

İndirimli Elektrik

Aylık elektrik faturası 2oo TL gelen bir kişi AKSA ENERJİ firması tarafından 182 TL olarak faturalandırılacaktır. Bunun sonucunda yıllık 215 TL cebinizde kalacak.

Power Enerji ne yapar?

Power Enerji sizin adınıza bir çok tedarikçiden teklifler alarak, elektrik faturalarınızda %15’e varan indirimler sağlar.

Nasıl faydalanabilirim?

Power Enerji ’den faydalanmak için serbest tüketici statüsünde olmanız gerekmektedir. Serbest tüketici statüsünde olanlar sistemimize son 3 aydaki elektrik faturalarınızdan birini sms/e-mail yoluyla gönderir veya İnternet sitemizden yüklediği takdirde kişiye özel teklifler oluşturulacaktır.

Elektrik faturamda nasıl indirim sağlıyorsunuz?

Öncelikle, serbest tüketiciler için bu indirimlerden faydalanmanın yasal bir hak olduğunu belirtmek isteriz.

Faturanızı sistemimize yükleyerek sağlamış olduğunuz bilgilerden yola çıkarak, sizin için bir çok tedarikçiden fiyat teklifi alıp tedarikçiler arasındaki rekabetten faydalanarak sizin indirimli fiyatlarla elektrik tüketmenizi sağlıyoruz.

Tedarikçiler enerji üretim tesislerinden bir aracı olmaksızın direkt olarak, sizin tüketiminiz için üretim çıkış fiyatlarıyla elektrik almaktadır. Bu fiyatlar üzerinden düşük kar marjlarıyla size elektrik hizmetini satmaktadırlar. Bu sayede, aracı firmaların ekledikleri kar marjlarını size yansıtmadan, üretim çıkışı fiyatları üzerinden sizlere hizmet sunabilmektedirler.

Nasıl sözleşme imzalayabilirim?

Power Enerji ’den faydalanarak indirimli fiyatlar ile elektrik kullanabilmeniz için seçtiğiniz tedarikçi ile sözleşme imzalamanız gerekmektedir.

Sitemizdeki tedarikçilerden bazıları İnternet üzerinden imzalayacağınız sözleşme ile geçiş işlemlerinizi tamamlayabilirken, bazı tedarikçilerimiz ıslak imzalı sözleşme imzalamayı tercih etmektedirler.

İnternet üzerinden imzalayacağınız sözleşmelerde geçiş işleminizin en kısa sürede tamamlanabilmesi için gerekli bilgileri en doğru şekilde sağlamanız gerkemektedir.

İndirimli Elektrik Hizmeti Sunan Başlıca Tedarik Şirketleri

 • 2M Enerji, ETS Tur ve Voyage Otelcilik Gruplarının bir iştiraki olarak 2010 yılından itibaren serbest tüketiciye indirimli elektrik hizmeti vermektedir. Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen ulusal tarife üzerinden gerçekleştirdiği indirimler ve sabit tarifeler üzerinden farklı ürün seçenekleriyle rekabetçi fiyat avantajı sunmaktadır. 2M Enerji hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • TÜREL Elektrik, TÜREL yarım asırlık tecrübesiyle enerji sektörünün öncülerinden Üründül Enerji Grubu’nun gücünü de arkasına alarak, hesaplı ve avantajlı elektriğin yeni adresi olmuştur. Türel Elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Aksa Elektrik, Aksa Grup Şirketleri bünyesinde yer alan 2004 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı lisansla toptan ve serbest tüketiciye enerji ticareti yapmaya başlamıştır. Aksa Elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • CLK Boğaziçi – Bedaş, Halk arasında halen Bedaş olarak da bilinen CLK Boğaziçi, 2013 yılından itibaren Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde, İstanbul Avrupa yakasında görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. CLK Boğaziçi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • CLK Uludağ – Uedaş, Halk arasında halen Uedaş olarak da bilinen CLK Uludağ, 2013 yılından itibaren Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. CLK Uludağ hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa – Ayesaş, Halk arasında halen Ayedaş olarak da bilinen Enerjisa Ayesaş, 2013 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, İstanbul Anadolu yakasında görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa – Başkent, Halk arasında halen Bedaş veya Başkent EDAŞ olarak da bilinen Enerjisa Başkent, 2009 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa – Toroslar, Halk arasında halen Tedaş veya Toroslar EDAŞ olarak da bilinen Enerjisa Toroslar, 2013 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Mersin, Kilis ve Hatay illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Gediz Elektrik, 2013 yılından itibaren Bereket Enerji bünyesinde, İzmir ve Manisa illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Gediz Elektrik hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Aydem Elektrik, 2013 yılından itibaren Bereket Enerji bünyesinde, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Aydem Elektrik hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Sepaş Enerji, Akkök Şirketler Grubu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketi olan Akenerji Elektrik Üretimi A.Ş.’nin toptan ve serbest tüketiciye enerji ticareti yapmak için kurduğu şirkettir. Sepaş enerji hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Fina Elektrik, 2007 yılında Fiba Grubu’nun bir iştiraki olarak, enerji projelerinin geliştirilmesi, inşası ile elektriğin toptan satışı ve ticareti faaliyetlerinde bulunmak amacı ile kurulmuştur. Cerean enerji markası altında 2009 yılından itibaren serbest tüketiciye hizmet sunmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • İpragaz Elektrik, İpragaz A.Ş. bünyesinde Eylül 2012’den itibaren toptan ve serbest tüketicinin elektrik ihtiyacını karşılayan bir şirkettir. İpragaz elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Doğuş Elektrik, Doğuş Holding bünyesinde yer alan Doğuş Elektrik, 2012 yılında kurulmuştur. Müşterilerine bireysel ve kurumsal elektrik satışı konusunda destek olmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Dinamo Elektrik, 2007 yılında faaliyet göstermeye başlayan Pro-Per Enerji’nin bir markası olan Dinamo Elektrik 2014 yılında kurulmuştur. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Tek Elektrik, KGM’nin Türkiye’de enerji alanında hizmet veren üyesi KGM Enerji, yarattığı yenilikçi ve akılcı çözümlerle sektöre yeni bir anlayış getirmeyi hedeflemektedir. Ülke çapında genişleyen hizmet ağıyla, elektrik dağıtımında TEK markasıyla Türkiye’ye özel seçenekler sunmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Age Enerji, AGE Holding bünyesinde yer alan AGE Enerji, 1993 yılında kurulmuştur. AGE Enerji’nin en önemli hedefi kaliteli hizmet anlayışı, doğaya ve insana olan duyarlılığı ile Türkiye’nin elektriğini üretmektir. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Bisen Elektrik, Bisen Elektrik 20.04.2011 tarihinde kurularak, elektrik enerjisi toptan satışı için müşterilerine kaliteli ve rekabetçi hizmet sağlama anlayışıyla yola çıkmıştır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir