İpard 2 Güneş Enerjisi

İpard 2 Güneş Enerjisi, İPARD-2 yenilenebilir enerji hibe destekleri 2017, yenilenebilir enerji hibe 2017, tkdk yenilenebilir enerji destekleri, ipard 2 güneş enerjisi, Güneş Paneli Hesaplama, güneş paneli maliyet hesaplama, 1 kw güneş enerjisi maliyeti, 2 kw güneş enerjisi maliyeti, 3 kw güneş enerjisi maliyeti, 4 kw güneş enerjisi maliyeti, 5 kw güneş enerjisi maliyeti, 10 kw güneş enerjisi maliyeti

IPARD--2 ipard-2 güneş enerjisi 2017 hibe

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bugünkü yazımızda İPARD-2 yenilenebilir enerji hibe destekleri 2017, yenilenebilir enerji hibe  2017, tkdk yenilenebilir enerji destekleri, ipard 2 güneş enerjisi, Güneş Paneli Hesaplama, güneş paneli maliyet hesaplama, 1 kw güneş enerjisi maliyeti, 2 kw güneş enerjisi maliyeti, 3 kw güneş enerjisi maliyeti, 4 kw güneş enerjisi maliyeti, 5 kw güneş enerjisi maliyeti, 10 kw güneş enerjisi maliyeti güneş paneli hesaplama programı güç akü kapasite, fotovoltaik hesaplama programı, Güneş Enerjisi ile elektrik üretmek isteyenler için bir rehber niteliğinde makale hazırladık. Güneş Panelleri ile elektrik üretmek istiyorsunuz ancak ihtiyacınızın ne kadar olduğunu öngöremiyor musunuz? Bu yazımız tam size göre.

Yenilenebilir Enerji Desteği – IPARD / TKDK

PARD II Programında (2014-2020) Yenilenebilir Enerji yatırımları

IPARD II Programı Kapsamında İşletmenin/ Tesisin kendi enerji tüketimini karşılayabilmesine yönelik yenilenebilir enerji yatırımlarına devam edilecektir.

  • Bu kapsamda Güneş Enerjisi Sitemleri(Fotovoltoik ve Konsantre), Rüzgar Enerjisi, Jeotermal Enerji ve Biyokütle Sistemlerine destek sağlanacaktır.
  • IPARD II Programı kapsamında ise İşletmenin/Tesisin kendi enerji tüketimini karşılayabilmesine yönelik yenilenebilir enerji yatırımlarına ek olarak;

302 – Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme ‘’ tedbiri kapsamında kar amacı güden gerçek ve tüzel kişilere sadece elektrik üretim ve satış amaçlı yenilenebilir enerji tesisi kurulumana destek verilecektir.

  • Bu tedbirin Destek(hibe) Oranı %65 olacaktır.
  • 302 tedbiri kapsamında kullanılabilecek toplam fon miktarı 203 milyon Avro olacaktır.Bu miktarda Yenilenebilir Enerjiye ayrılmış özel bir oran veya limit olmamakla birlikte fonun ne kadarının Yenilenebilir Enerjiye aktarılacağı gelecek projelerin sonunda şekillenecektir.

 

301 – Kırsal Altyapı Hizmetlerine Fiziki Yatırımlar’’ tedbiri kapsamında sadece belirli kamu tüzel kişiliklerine ( Belediyeler, köy İdareleri, İl Özel İdareleri, Organize Tarım Bölge Yönetimi, 5355 No’lu yasaya göre kurulan Birlikler) Bağımsız Yenilenebilir enerji Tesislerinin kurulumu için destek sağlayacaktır.

  • 301 Tedbiri kapsamında yatırımlar sadece 10.000 kişinin altında olan yerleşim yerlerine yapılabilecektir.
  • Bu tedbirin Destek oranı %100 olacaktır.

301 Tedbirinin Toplam Fon miktarı 94,2 Milyon Avro olacaktır. Hizmet alımları da desteklenecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir