Isı Pompası Fiyatları

Isı pompası nedir, Isı pompası fiyatları, ısı pompası, ısı pompası fiyat , ısı pompası modelleri, ısı pompası markaları, Arçelik Isı Pompası, beko Isı Pompası, Baymak Isı Pompası, Buderus Isı Pompası, Vaillant Isı Pompası, LG Isı Pompası, Toshiba Isı Pompası, Panasonic Isı Pompası, Viessmann Isı Pompası, Ariston Isı Pompası, Midori Havuz Isı Pompası, Midori Split İnverter Isı Pompası, Baymak Havuz Isı Pompası

ısı pompası Fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda; Isı pompası nedir, Isı pompası fiyatları, ısı pompası, ısı pompası fiyat , ısı pompası modelleri, ısı pompası markaları, Arçelik Isı Pompası, beko Isı Pompası, Baymak Isı Pompası, Buderus Isı Pompası, Vaillant Isı Pompası, LG Isı Pompası, Toshiba Isı Pompası, Panasonic Isı Pompası, Viessmann Isı Pompası, Ariston Isı Pompası, Midori Havuz Isı Pompası, Midori Split İnverter Isı Pompası, Baymak Havuz Isı Pompası hakkında olacaktır.

Havadan Suya Isı Pompası, Baymak Split, İnverter Havadan Suya Isı Pompası – 410 Gazlı,

 gibi sorulara yanıt arayacağız.

Isı Pompası Nedir ? 

Isı pompaları; Doğada var olan enerjiyi kullanarak , ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı karşılarlar. Elektrik Enerjisini sadece var olan enerjiyi taşıma esnasında kullanırlar. Isıtma işlemi için enerji tüketimi yapmazlar. Çektikleri her 1 kW karşılığında 4 kW Isı Enerjisi üretirler.

Isı pompası kavramı, Carnot Çevrimi’nin ters çalıştırılması ile ısının çevreden çekilip yüksek sıcaklık bölgesine transfer edilebileceği fikri ile ortaya çıkmıştır. Sistemin temel çalışma prensibi kış aylarında düşük sıcaklık kaynağı olarak kullanılan dış havadan, topraktan veya bir su kaynağından (nehir, göl, vb.) alınan ısının ısıtılması hedeflenen mahallere ve yaz aylarında ise soğutulması hedeflenen mahallerden alınan ısının yüksek sıcaklık kuyusu olarak kullanılan dış havaya, toprağa veya su kaynağına transfer edilmesidir. Sistemde genel olarak tüm soğutma çevrimlerinde yer alan kompresör, evaparatör, kondenser, genleşme vanası ve sistemde dolaşan bir soğutucu akışkan gibi temel elemanlar kullanılmaktadır.

Isı Pompası Nedir ?

Isı Pompası, elektrik enerjisini kullanarak ısının bir kaynaktan alınıp, başka bir kaynağa aktarılmasında kullanılır. Isı pompasında olan çevrim, evimizde bulunan klimalar ve buzdolaplarında da kullanılmaktadır. Fosil yakıtların zamanla tükenmesi, çevremize verdiği zararlardan ve pahalılığından dolayı düşük kullanım maliyetli ısınma yöntemlerine geçilmektedir.

Isı pompası nasıl çalışır ?

Cihazlar elektriği sadece dış ünitedeki fan ve kompresör için kullanır. Geri kalan ısıyı havadan alır. Hava kaynaklı ısı pompalarının COP ( verimlilik katsayısı ) değeri ortalama olarak 4 civarındadır. 1 Kw’lık elektrik çektiğin de size yaklaşık olarak 4 Kw- 4.5 Kw olarak geri dönüşü olur. Çevrimi kısaca tanımlarsak; düşük sıcaklıkla ve basınçta gelen sıvı soğutucu akışkan buharlaştırıcı da fan sayesin de havadan alınan enerji ile buharlaştırılır. Kompresöre gelen düşük sıcaklıklı ve basınçtaki buhar, yüksek sıcaklıkta ve kızgın buhar olarak çıkmaktadır. Kompresörden çıkan buhar yoğuşturucuya ulaşır. Isının eşanjör yardımıyla düşük sıcaklıktaki ısıtma tesisatındaki sıvıya aktarılır. Burada soğuyan soğutucu akışkan yüksek basınçlı sıvı haline geçer. Genleşme vanası sayesin de düşük basınçlı ve sıcaklıklı hale geri dönmüş olur. Ve çevrim tamamlanmış olur.

Kaç tip ısı pompası var?

Split ve monoblok olarak iki tipte ürünler vardır.

Split tip ısı pompası

Split cihazlar iç ve dış ünite olaraktan iki üniteden oluşmaktadır. Avantajı uygun fiyatlı ve ürün çeşitliliği olmasıdır. Dezavantajı iki ünite arasında dışarıdan bakır borulama yapılmasıdır.

ısı pompası ile ilgili görsel sonucu

Monoblok ısı pompası

Monoblok cihazlar da ise iç ve dış üniteyi tek bir üniteye toplamışlardır. Avantajları bakır borulaması cihazın için de olup. Isı kaybını minimuma indirip, fabrikadan tüm testlerden geçerek gelmektedir. Dezavantajı ise tek parça haline getirildiğinden maliyeti split tip ısı pompalarına göre daha pahalıdır.

Isı pompası maliyeti nedir ?

Ortalama maliyetleri, inverter ve verimi yüksek bir cihaz kullanılmak istenirse: 60 m2 – 120 m2 yere kadar yaklaşık olarak 12000 TL 130 m2 – 250 m2 yere kadar 15000 TL civarın da maliyeti çıkmaktadır.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar