Kalyon Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Teknolojileri Fabrikası açılıyor

Güneş Enerji Fabrikası ile güneş paneli üretimi yapılacak bu sayede solar enerji paneli solar paneller üretilebilecek

Güneş Paneli Fabrikası

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Kalyon Güneş Enerjisi Fabrikası , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor. Güneş paneli üretiminin entegre olarak tek çatı altında toplayan ve bu özelliği ile dünyada tek olan fabrika; 400 milyon dolar yatırım ile kuruldu.

Fabrikada üretilecek paneller ilk aşamada, 1 milyar dolar yatırım ile hayata geçirilecek olan Karapınar Güneş Enerji Santrali’nde kullanılacak.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
Kalyon Güneş Enerjisi Fabrikası

Kalyon Güneş Enerjisi Fabrikası

Kalyon Güneş Enerjisi Fabrikası

İçindekiler

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde saat 14.00’da başlaması planlanan açılış törenine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile siyaset ve iş dünyasının önde isimlerinin katılması bekleniyor.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası’nın en önemli özelliği de güneş paneli üretim teknolojilerinin tümüne sahip olarak baştan sona bir üretim sistemi oluşturması.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Kalyon Güneş Enerjisi Fabrikası Üretime Başlıyor

Fabrika ingot (cevher), wafer (plaka), hücre ve modül olarak 4 ayrı bölümden oluşuyor. Yani üretim hattına ham madde olarak giren silisyum madeni hattın sonunda yüksek verimliliğe sahip güneş paneli olarak çıkıyor.

Söz konusu tesis tek çatı altında entegre yapısı ile dünyada tek. 1000 MW’lık Karapınar Güneş Enerji Santrali’nin panelleri burada üretilecek. Böylelikle Karapınar’da yüzde 70’in üstünde yerlilik oranı sağlanacak.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir