Kiremit Güneş Paneli (Solar Tiles) Özellikleri ve Fiyatı

Bu yazımızda güneş paneli solar kiremitleri yani solar tiles , kiremit güneş paneli nedir? Solar kiremit fiyatları ve özellikleri bina çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında olacaktır. Hem kiremit hem güneş paneli üstelik güneş enerjisinden elektrik üretebiliyor. Yeni bir iş fikri.

kiremit güneş paneli solar tiles fiyatı 10watt 20watt 30watt

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımızda Çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri kurulumu yapılabilen Solar Kiremit Güneş Paneli yani Solar kiremit (Solar Tiles) tanıtımı, Özellikleri ve Fiyatı hakkında olacaktır. Kiremit Güneş Paneli ( Solar Kiremit ), çatı koruyucu malzemesi kiremit ile güneş paneli inovasyon birleşimi dir.

Solar Kiremit Güneş Paneli aslında çatılarda normal kiremitlere entegre edilmiş güneş paneli hücrelerinden meydana gelir. Kiremit Güneş paneli’nin 2 görevi vardır. Bunlar binayı dış etmenlerden (yağmur, kar vs) korumak diğeri ise güneş enerjisi’nden elektrik enerjisi üretmek tir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları

Kiremit Güneş Paneli Nedir? kiremit biçiminde tasarlanan güneş panelleri dir.Kiremit Güneş Paneli Nedir?Kiremit Güneş Paneli; Bina çatılarında güneş enerjisi ile elektrik üretimi için dizayn edilen ayrıca binayı dış etmenlerden koruyan kiremit biçiminde tasarlanan güneş panelleri dir.

Solar hücrelerin elektrik üretimi için 30 yıl garantiye sahip olan Solar Çatı Kiremitleri, geleneksel solar panellerden daha farklı olarak, üç katmandan oluşuyor ve görüntü itibariyle gerçek kiremit algısını veriyor.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi

solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi nedir, fiyatı, hakkında bilgi

Kiremit Güneş Paneli (Solar Tiles)

İçindekiler

Güneş Paneli artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Yenilenebilir enerji kaynaklarına duyulan ihtiyaç her gün artması ile güneş enerjisi Türkiye’de yatırım imkanı en fazla aratan alternatif enerji üretim sistemi haline geldi.

Bu nedenle güneş enerjisi ve güneş panellerinde meydana gelen gelişmeleri siz değerli okurlarımıza bildirmeyi kendimize görev biliyoruz. Bu sayfada güneş paneli solar kiremit hakkında bilgiler bulacaksınız.

solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi nedir, fiyatı, hakkında bilgi

solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi nedir, fiyatı, monokristal, polikristal

Kiremit Güneş Paneli (Solar Kiremit) Nedir?

İnovatif bir bileşim olarak Kiremit ile Güneş Panelinin bir amaç doğrultusunda birleşimidir. Bu amaç, binayı hem dış etmenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan solar panel hücreleri sayesinde güneş ışığından güneş enerjisi elektrik üretimi sağlamaktır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
kiremit güneş paneli solar tiles fiyatı 10watt 20watt 30watt

kiremit güneş paneli solar tiles fiyati

Kiremit Güneş Paneli Fiyatı

Kiremit Güneş Paneli; Ar-ge kapsamında olduğu için henüz aktif olarak kullanılmıyor. Bu nedenle kiremit güneş paneli fiyatı için bir rakam vermek şimdilik doğru değil.

10 Watt Güneş Paneli Solar Kiremit Fiyatı: 6,20 Usd dir.

solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi nedir, fiyatı, monokristal, polikristal

solar güneş paneli kiremit elektrik üretimi nedir, fiyatı, monokristal, polikristal

Güneş Paneli Fiyatı Ne Kadar? Kaç TL?

Bir güneş paneli fiyatı, panel üzerinde yazan watt gücüne bağlı olduğu gibi aynı zamanda paneli üreten etken maddelerin kullanım miktarına göre daha fazla değişmektedir. Polikristal panel veya monokristal panel gibi farklı ihtiyaç için üretilen düşük maliyetli yüksek verimli paneli hangi bileşenlerden oluşuyor ise farklı fiyatlara satışa sunulmuş olarak görebilirsiniz.

Güneş Panel Fiyatı

Güneş Paneli Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş Paneli Markaları Nelerdir?

Türkiye piyasasında şuan toplam 41 adet solar enerji paneli markası bulunmaktadır. Tüm paneller hangi kategoriler (1.kalite, 2. kalite 3.kalite vs) içinde olduğuna göre farklı fiyattan alıcı bulabilmektedir.

Axitec, Americasolar ,Alfa ,Anel ,Astronergy ,BYD ,Bosch ,CW Enerji ,Canadian ,CSUN ,ET ,EGing PV ,First ,Gazioğlu ,Hanwha ,HT-SAAE ,Heckert ,IBC ,Jinko ,JA ,Luxra ,LDK ,Mitsubishi ,Miasole ,Panasonic ,Plurawatt ,Profsolar ,Renesola ,SolarTürk ,Schmid-Pekintaş SunSolar ,SolarWorld ,Sunrise Solartech ,Suntech ,Sharp ,Tera ,Trina ,Upsolar ,Ulica ,Viessmann ,Yingli gibi farklı panel markaları var dır.

Güneş Paneli Nasıl Yapılır? Solar Panel Nasıl Üretilir?

Bir güneş paneli üretim hikayesi silikon adı verilen elementler ile başlar. Silikonun saflığı arttırılması durumunda panellerin verimi de artacaktır. Aslında panellerin maliyetini etki eden kısım bu saflığı arttırma esnasında oluşur. Siz en iyisi videomuzu izleyiniz.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir?

Solar güneş Enerji Panel Fiyatı

Solar Enerji Panel Fiyatı

Monokristal Panel :

Monokristal saf silikondan üretilen güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir. Monokristal hücreler siyaha yakın koyu renklidir. En verimli panel türüdür.

Polikristal Panel:

Polikristal silikondan üretilen hücreler, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılır. Dikdörtgen hücrelerden oluşur, Polikristal hücre renkleri mavidir. Verimli panellerdir. Türkiye Ges sahalarında polikistal ürünler tercih edilmektedir.

Esnek Panel:

İşlevi gereği esnek alanlarda elektrik üretimi için üretilen panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, kotra gibi araçlarda kullanılır. Verimliliği nispeten düşük tür.

BağEvi Güneş Enerjisi

Yarı Esnek :

Tam esnekliğe sahip olmasa da belirli bir derece esnekliğe sahip olan panellere verilen addır. Düşük verimlidir.

İnce Film Güneş Paneli:

Hafif yapısı ve kolay montaj olabilmesi nedeniyle bu ürün tercih edilir. Çok verimli değildir. Bu paneller için daha fazla alana ihtiyaç vardır. Bu ürün verimlilik bakımından orta sekmente yer alır.

Saydam Güneş Paneli:

Şeffaf yani ışığı arka tarafa geçirmesi nedeniyle bina yüzeylerinde, ve bina camları için üretien paneller dir.

Güneş Paneli Kiremiti:

Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılan ürün dür. Arge aşamasında olan Güneş Paneli fiyatı oldukça yüksekti.

HalfCut (Half-Cut) Güneş Paneli:

Standart Solar Panel hücreyi ikiye kesilmesi ile elde edilen ve verimliliği amaçlayan panel çeşidi dir.

Perc Hücre Solar Panel:

Perch hücre güneş panellerinin amacı, güneş ışınımından maxsimum yararlanmak ve elektrik enerjisine dönüştürmek için geliştirilen hücre verimlilik arttırma teknolojisidir.

Güneş Panel Verimliliği Nedir?

Verimlilik, güneş panel yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin Bu oran Polikristal için % 18, monokristal için %24 seviyelerindedir.

Akülü – Bataryalı Sistem Elektrik Üretimi ( Off Grid Sistemler)

Akülü sistemlerde, enerji panel tarafından üretilen enerji şarj kontrol ünitesi aracılığı ile akü yani batarya gruplarına depolanır. Depolanan enerji inverter ile 220 volta çevrilerek elektrik enerjisi elde edilmiş olur.

Bu sistemler elektrik enerjisinin hiç olmadığı bağ evi, yazlık, tekne, karavan, doğa ve kamp alanlarında kullanılır.

Çatıda Elektrik Üretimi – Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ( On Grid Sistemler)

Ev, bina, iş yeri, fabrika ve apartman çatılarında güneş panel ile evin, iş yerinin veya fabrikanın elektrik ihtiyacı için enerji üretilebilir, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılabilir. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması gerekmektedir. Bu durumda çatı üstüne kurulacak ges sistemi ile enerjinin tümü bu sistemler ile sağlanabilir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Fiyatı

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Tarımsal sulamada kullanılan enerji panel ile üretilen enerji pompa sürücü inverterine iletilir. Sürücü pompanın frekansına ve voltaj ayarına göre düzenlediği enerji ile pompa yani sulama motorlarını çalıştırabilir.

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama Sistemi nedir?

Artan mazot maliyetleri ve yüksek gelen elektrk faturaları dikkate alındığında panel sistemli sulama sistemleri karlı bir yatırımdır. Çünkü yapılan yatırım maliyeti 5 yılda amorti ettiği gibi 25 yıl kullanım ömrüne de sahiptir.

Solar Panel Yüksek Gelen Elektrik Faturalarına Çözüm Olabilir mi?

Son zamanlarda Türkiye de yapılan elektrik zamları sonrasında solar enerji elektrik üretimi sıklıkla konuşulmaya başlandı. Artık ev çatıları veya fabrika çatıları gibi alanlarda bu sistemler ile elektrik üretilebiliyor, üretim fazlası elektrik elektrik dağıtım kurumlarına satılabiliyor.

Evler için üretilen enerji ay sonunda mahsuplaşma yöntemi ile enerji dağıtım firmaları tarafında fazla üretilen enerjinin üreticiye ödeme yapması ile neticeleniyor.

Güneş Türkiye için büyük bir enerji kaynağı.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. Tahir Yamanlı dedi ki:

  Kiremit Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi
  Merhaba, Kiremit güneş panelleri sadece fuarlarda görüyoruz.( Solar Fuarı İstanbul) Kiremit güneş panelleri ne zaman yaygın kullanım haline gelecek? Kiremit güneş paneli verimi nasıldır? Kiremit güneş paneli fiyatı nedir? saygılar

  • POWER ENERJİ dedi ki:

   Tahir Bey,
   Kiremit Güneş Panelleri henüz ar ge aşamasındadır.Solar tiles de denilen bu paneller için önümüzdeki 5 yıl ar gesi tamamlanıp çatılarda yerini alacağını düşünüyoruz. Detaylar mail olarak gönderilmiştir.

 2. Kenan Gencer dedi ki:

  gencererkenan@gmail.com detaylarla ilgili mail alabilir miyim. Teşekkürler.

  • Hayrettin dedi ki:

   Balkonumun dış kısmında yere 80 derece gibi bir açıyla panel kullansam % kaç kayıp yaşarım? Bursa için önerilen açı 38.

 3. Muhammet dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin çatı kiremit güneş panelleri şu an ne aşamada Ar-Ge çalışması bitti mi? Bittiyse fiyat olabilirmiyim?

 4. Bülent SERDAR dedi ki:

  Merhaba,
  Çatı kiremit güneş panelleri fiyatı hakkında fiyat alabilir miyim
  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir