Kosgeb Kredisi Şartları ve Kredi Veren Bankalar

kosgeb kredisi, kosgeb kredi sonuçları, kosgeb kredi başvuru, kosgeb kredi şartları, kosgeb kredisi nasıl başvurulur, kosgeb kredisi nasıl alınır, kosgeb anlaşmalı bankalar 2016, kosgeb kredileri şartları,kosgeb hibe şartları

kosgeb kredisi, kosgeb kredi sonuçları,

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Kosgeb tarafından kobilere verilecek olan kosgeb kredisi  50 bin lira faizsiz ilk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli destek kredisi başvuru sonuçları açıklandı. Krediyi almaya hak kazanan işletmelerin neler yapması gerektiği ve hangi bankaya gitmesi gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Listelerde ismi bulunan işletmelerin Kosgeb kredisi veren anlaşmalı 9 banka ve şartları hakkında bilgilendirmek istiyorum. Bilindiği üzere kosgeb tarafından faizi ödenecek olan bu krediyi kosgebin anlaştığı 9 bankadan başka bir yerde verilmemektedir. İşletme sahipleri bu bankalar arasında istediği bir tanesine başvuru yaparak kredi talebinde bulunabilirler. Kobilerin bu bankalardan hangisine gideceğini nasıl belirleyeceğini ve hangisinin kendisine avantaj sunacağı hakkında daha önceden sizler için araştırıp yazdığımız Kosgeb kredisi veren en iyi banka hangisi başlıklı yazımızı okumanızı öneririm. Kosgebin anlaşma yaptığı bankaları sıralamak gerekirse;

KOSGEB kredisi veren anlaşmalı 9 banka ve şartları

Kosgeb kredisi için bankalara başvuru süresi

Kosgeb tarafından verilecek olan kredilerin finansını yukarıda saydığımız bankalar yapacağından krediyi almaya hak kazanmış işletme sahipleri pazartesi gününden itibaren bankalara başvurularının yapmaya başlayabilirler. Bu kredinin yapılan açıklamalar sonucunda yıl sonuna kadar işletmelerin eline geçmesi sağlanacaktır. Ayrıca işletmeler 31 Mayıs 2017 tarihine kadar bu krediyi kullanma hakkına sahiptir. Ayrıca bu krediyi verecek olan bankalar kobilere bu krediyi verip vermeyeceğini ve ne kadar vereceğini kendi kredi değerlendirme kriterlerine göre belirleyeceğinden bu krediyi almak isteyen işletme sahiplerinden normal şartlarda işletme kredisi verirken istediği evrakları talep edebilmektedir. Sizde mağdur olmamak için bu krediyi alacağınız bankayı iyi araştırmalı varsa sürekli olarak kullandığınız bankayı tercih etmelisiniz. Çalıştığınız bankalar evrak konusunda sizlere diğer bankalara oranla daha az sıkıntı çıkartabilir. Bankalara kredi başvurusunda bulunacak işletmelere yardımcı olmak adına bankaların bu krediye başvuru yapmak isteyen işletmelerden istedikleri evrakların neler olduğu hakkında bir araştırma yaptık. Yaptığımız bu araştırmayı sizler ile paylaşmak istiyoruz..

Kosgeb kredisi için bankaların istediği evraklar

İşletmeler bu krediye almak için bankalara gitmeden önce kosgeb tarafından kredi verileceğine dair bir bilgilendirme mesajı alacaklardır. Bu mesajda işletmelerin bankalara kredi başvurusunda kullanacakları onay kodu bulunmaktadır. Bu onay kodunu kaybetmemeniz gerekmektedir. Bu onay kodu ve bankaların istediği evrakları tamamlayarak 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaların işletme sahiplerinden istedikleri evrakları sıralamak gerekirse:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Oda kayıt belgesi
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Vergi levhası
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin ve belgeler

Bu yukarıda saydığımız evraklar ve kosgeb kredi onay kodunuz ile anlaşmalı olan 9 bankadan bir tanesine başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız bankalar krediyi kendi değerlendirme kriterlerine göre belirleyeceğinden başka evrak isteme hakkına sahiptir. Ayrıca banka daha önceden sıkıntı yaşadığı müşterilerine krediyi kullandırmama hakkına sahiptir. Buradan anlaşılan kosgeb tarafından yayınlanan listede ismi bulunan bütün işletmelerin bu krediyi alabilecekleri anlamına gelmemektedir. Sizde bu krediyi almadan kesinlikle farklı planlarda bulunmayınız.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Zeyno Cimen dedi ki:

    Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir