Kredi Affı ve Kredi Kartı Sicil Affı

sicil affı, sicil affı çıktı mı, sicil affı başladı mı, sicil affı nedir, merkez bankası sicil affı sorgulama,Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir,sicil temizleme,merkez bankası sicil temizleme dilekçe örneği,Sicil affı, sicil affı başvuru şartları, Sicil affı kimleri kapsıyor

sicil-affı-sicil-affı-çıktı-mı-sicil-affı-başladı-mı-sicil-affı-nedir-merkez-bankası-sicil-affı-sorgulamaBanka-Kredi-Sicili-Nasıl-Temizlenir

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Kredi sicil affının ne olduğunu bilmek için öncelikle hangi durumlarda sicilimiz bozulur onu öğrenmemiz lazım. Merkez bankası ve KKB kayıtlarında her kişinin kredi notu tutulmaktadır. Kredi notu son 5 yıla ait kredili ürünlerinizde gecikme olduğunda düşmekte, zamanında ödemelerde yükselmektedir. Kredi sicil affından yararlanmak için öncelikle kredi notu sorgulama ve kredi notu öğrenme işlemlerini yapmanız gerekir.

Sicil affı için geri sayım başladı. Yasa çıkınca, 11.5 milyon kişi ve 2.3 milyon şirketin sicili sıfırlanacak. Böylece kredi kapısı açılacak. Ancak yeni kredi için sadece sicil affı yeterli değil, kredi notu da çok önemli.

Ticari hayatta geçmişe yönelik kredi kartı, çek veya herhangi bir kredi ödemesindeki aksaklıklardan ötürü kara listede yer alan kobi ve esnafımıza sicil affı 2017 yılında torba yasa ile kanunlaşarak yürürlüğe girmesi beklenmektedir. Hükumetin 17 aralık 2016 tarihinde başlatmış olduğu bu atak sonrası bankalarca takip altında olan esnaf için acaba sicil affı çıktımı sorunları sürekli olarak gündemde kalmaktadır. Oluşturduğumuz bu başlık altında sicil affı hakkındaki son durumun ne olduğunu anlık gelişmeler oldukça sizler ile paylaşacağız.

Sicil affı neden bu kadar önemli

Sicil denildi zaman ticari hayatta ilk aklımıza gelen bankalarca yapmış olduğunuz parasal alış verişlerin kaydı gelmektedir. Lakin işin tam olarak o kadar da değildir. Bankalar haricinde şahıslara veya firmalara vermiş olduğunuz karşılıksız çekler, ödenmemiş senetler de girmektedir. Tüm bu ticari atakların olumlu veya olumsuz olarak kaydını KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tutmaktadır. Ülkemizde yer alan tüm bankalarda KKB’ nin bu tutumunu referans alarak, sizlere veya firmanıza kredi verip vermeme konusunda kararını buna göre vermektedirler. Bankaların bu tutumu sadece özel kredi başvuruları için geçerli olmak ile kalmayıp, devlet tarafından verilen destek kredilerini de bağlamaktadır. Zira verilen kredinin teminatı bankanın sorumluğu altındandır! Buna ufak bir örnek vermek gerekir ise; Çok fazla geçmişe gitmeden 2016 yılının son ayı olan aralık da 15 bin esnafa verilecek olan 50 bin TL kredi örneğinde görebiliriz. Bu para desteğini almaya hak sahibi olsanız bile, para nakit olarak bankalar tarafından finanse edileceği için şayet ticari siciliniz bozuk ise bu desteği dahil alamazsınız. Hal böyle olunca akla doğrudan gelen soru ” Ben zaten bankalara olan borcumdan ötürü bu desteğe ihtiyacım var, bankalara borcumu ödeyebilecek durumda olsam neden başvurayım ” sorusu gelmektedir. Bu sorunun çözümü için yani sicili bozuk olanlara kredi olanağı sağlamak adına atmış olduğu adıma sicil affı denilmektedir. Peki geçmişinizdeki bankalar ile yaşamış olduğunuz bu kara sayfayı kapamak adına hükumetin çıkarmış olduğu sicil affından nasıl yararlanabilirsiniz. İşte cevabı..

NOTLAR NE ANLAMA GELİYOR?

0-500: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türü.

500-800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türü.

800-1100: Kredi alması muhtemel olan az riskli grup.

1100-1400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grup.

1400-1900: Tüm bankalardan kredi kullanabilen ve düşük faiz ile kredi alabilenleri temsil ediyor

NE YAPACAĞIM?

Yasanın çıkmasıyla her şey bitmiyor. Borcu olanlar ya da borcunu ödemeye devam edenler 6 ay içinde bankalara başvurmak zorunda. Şahısların veya şirketlerin sicil affından faydalanabilmesi için 6 ay içerisinde mutlaka kara listeye girmelerine sebep olan borçlarını ödemeleri veya yeniden yapılandırmaları gerekiyor. Borcunu ödeyen veya yapılandıran kişi ve şirketler yeni kredi alabilecek. Bankalar kredi talebinde bulunanları değerlendirirken kara listenin tutulduğu Bankalar Birliği bünyesindeki Risk Merkezi’nde bulunan kayıtları dikkate almayabilecek ve kredi açabilecek.

 

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir