Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme Nasıl Yapılır ?

Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma, Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme,Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması Nasıl Yapılır, kredi kartı borcu yapılandırma iş bankası,kredi kartı borcu yapılandırma yasası,kredi kartı borcu yapılandırma garanti,kredi kartı borcu yapılandırma akbank,kredi kartı borcu yapılandırma yapı kredi,kredi kartı borcu yapılandırma teb,kredi kartı borcu yapılandırma kaç taksit,kredi kartı yapılandırma ödeme,kredi kartı yapılandırma kaç ay, kredi kartı yapılandırma 36 ay

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır ?

Bu Yazımızda şu sorulara yanıt arayacağız: Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma, Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme,Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması Nasıl Yapılır, kredi kartı borcu yapılandırma iş bankası,kredi kartı borcu yapılandırma yasası,kredi kartı borcu yapılandırma garanti,kredi kartı borcu yapılandırma akbank,kredi kartı borcu yapılandırma yapı kredi,kredi kartı borcu yapılandırma teb,kredi kartı borcu yapılandırma kaç taksit,kredi kartı yapılandırma ödeme,kredi kartı yapılandırma kaç ay, kredi kartı yapılandırma 36 ay

Kredi ve kredi kartı borçlarında yeni bir yapılandırmaya gidileceğini açıklayan BDDK Başkanı Akben, kredi kartında taksit sayısının artırılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartlarındaki taksit sayısının artırılması için çalışma başlattıklarını ve gecikmeye düşen alacaklarla ilgili olarak da bir yapılandırma yapmayı planladıklarını açıkladı.
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, tüketicilerin aldıkları bireysel kredilerde hem de kredi kartlarında taksit sayılarının yükseltilmesi için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akben, süreç ile ilgili yürüttükleri çalışmaları en geç 1 hafta 10 gün içinde tamamlamayı planladıklarını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma,

Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması da gündemde

Akben’in açıklamasına göre yakın zamanda kredi kartı borçlarıyla ilgili olarak da yapılandırmanın başlatılması için çalışmalar gündemde. Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içinde olduklarını belirten Akben, bu konuyla ilgili gelişmeleri de paylaşacaklarını ifade etti.

İhtiyaçlarımızın bir çoğunu kredi kartı üzerinden yapmaktayız, gıda alışverişinden tutunda beyaz eşya, elbise, ayakkabı, ihtiyaç duyduğumuz ne varsa hepsini kredi kartı ile almaktayız.

Bu kullanımdan kaynaklanan ve genelge 2-3 adet kredi kartı bulunanların en büyük problemi ise şişen ve ödemesi hayli zorlaşan kredi kartı ekstreleri, bununla birlikte kredi kartından çekilen nakit avanslar vb durumlar ise kredi kartlarını içinden çıkılmaz bir duruma sokmaktadır.

Peki ödenmeyen kredi kartı ne olur? Kaç ay ödenmez ise takibe düşer? Kredi kartı borç yapılandırma nasıl Olur? Kredi kartı borcumu taksitlendirme mümkün mü? Gibi sorulara cevap vermeye çalışalım

Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma,

Ödenmeyen Kredi Kartı Ne Olur?

Kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda ekstre son ödeme tarihinden 15 gün sonra kredi kartınız kullanıma kapatılır, nakit avans vb kullanımlarda bulunmanız mümkün olmamaktadır.

Yasal Takibe Ne zaman Düşer?

Ödenmeyen kredi kartı  tam olarak icrai takibe düşmesi için üç ay yani 90 gün süre geçmesi gerekir, bu süre sonunda borcunuz avukata veya hukuk bürolarına devredilir.

Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartının 60 gün yani iki ekstre dönemi ödenmemesi halinde kredi kartı borcunun bankanın kredi borç tavsiyesi bölümüne devredilir bu nedenle tarafınıza öncelikle ihtarname çekilir borcunuzu ödemeniz için sizin yapmanız gereken müşteri temsilcisi aramanız yani bankanın resmi iletişim kanalından ulaşmanız, veya size sürekli borcunuzu hatırlatan banka tarafından yapılan aramalarda görüştüğünüz müşteri temsilcisine Kredi Kartı Borcunuzu yapılandırmak istediğinizi bildirmeniz halinde size yapılması gerekenler hakkında bilgi verecektir.

Bu borç yapılandırma durumu kredi notunuz ne halde olursa olsun, isterse krediniz çıkmasın, maaşınız da icranız da olsa, bir sürü yasal takibiniz dahi olsa bu yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Verilen bilgi çerçevesinde isterseniz size 9-24 ay arası bir taksitle kredi kartı borcunuzu ödeme imkanı sunmaktadırlar faiz oranları ise 2,02 civarı olmaktadır.

Yapılandırmaya alınan kredi kartları iptal edilir ve bir daha o kredi kartını kullanmanız mümkün değildir. Sebebi ise yapılandırma demek aslında borcu tavsiye etmektir. Ancak kredi kartının kapatılmaması için geciken borcunuzun tamamını ödemeniz ve başka bir şekilde bireysel kredi vb şekilde ödemeniz gerekir yani kısaca yapılandırılan kredi kartı kullanıma kapatılır.

O Borçlar Kredi Kartı ile Ödenebilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamındaki borçların kredi kartlarıyla da ödenebileceğini belirterek, “Vatandaşlarımız dilerlerse kredi kartlarıyla bu borçlarını ödeyebilecekler.” dedi.

Ağbal, yeniden yapılandırmaya ilişkin kanun hakkında düzenlediği basın toplantısında, kira ödemelerinin birçok vatandaşı ilgilendirdiğine dikkati çekerek, geçmişte beyannamelerini eksik ödediğini düşünenlerden bu kanun çerçevesinde matrahlarını artırmalarını istedi.

Getirilen önemli kolaylıklardan birinin de işletmelerin kayıtlarını düzeltmelerine imkan verilmesi olduğunu vurgulayan Ağbal, işletmelerin alım satım işlemlerine ilişkin de düzenleme yapıldığını ifade etti.

Sağlık sistemi içinde eczacıların çok önemli rol üstlendiğini vurgulayan Ağbal, stok konusunda, gözüken ile gerçek rakam nedeniyle sorun yaşayan eczanelerin, kayıtlarını doğru bir noktaya getirmelerini istedi. Ağbal, aradaki çıkan tutar üzerinden yüzde 4 KDV ödemek suretiyle geçmişten gelen bu sorunların çözülebileceğini söyledi.

Varlık Barışı konusunda önemli bir düzenleme yapıldığını ifade eden Ağbal, 2018’de uluslararası alanda bilgi paylaşımının başlayacağını bildirdi. Ağbal, 2018 öncesinde vatandaşların yurt dışındaki para, döviz, menkul kıymetler gibi varlıklarını Türkiye’ye getirmeleri halinde vergi istenmeyeceğini belirterek, daha önceki Varlık Barışı uygulamalarında belli oranda vergi alındığını anımsattı.

Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma,

Söz konusu kanunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması durumunda bu ay içinde yasalaşacağını belirten Ağbal, “Bu durumda müracaat süresi ekim ayının sonu ama vatandaşlarımızdan ekimin sonunu beklememesini rica ediyorum. Bir an önce gelin vergi dairesine olan borcunuzu ödemek için müracaatta bulunun. Arkadaşlarımız her türlü hazırlıkları yaptı. bütün imkanları sağladı, son günü beklemeyin. Kişiler başvurmadığı sürece biz normal tahkikatımıza devam etmek durumunda kalırız, bunun için vatandaşlarımız vergi dairelerine gelerek müracaatlarını yapsınlar. Vergide kasım sonuna kadar ilk taksit ya da peşin ödeme yapılacak. SGK primlerinde ise ilk taksit aralıkta ödenecek.” şeklinde konuştu.

Kredi kartı borcu yapılandırma, Kredi kartı borcu yapılandırma 2016, Ödenmeyen Kredi Kartı Borç Yapılandırma,

Peşin ödemenin yanında, vatandaşların borçlarını 6, 9, 12,18 taksit seçeneklerinden biriyle yapılandırabileceğini, yeniden yapılandırmada kalmanın tek yolunun taksitlerin aksatılmadan ödenmesi olduğunu vurgulayan Ağbal, “Hem geçmiş taksitlerinde hem de cari dönem taksitlerinde yıl içinde ikişer defa geç ödeme imkanı getiriyoruz. Buna rağmen vatandaş ödemiyorsa, borcu eski tutarına getireceğiz. Aynı şekilde takip yöntemlerine de devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan özel bir ricamız var; ilk 2 taksiti mutlaka ödeyin.” ifadesini kullandı.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Aydinyol dedi ki:

    Patates tarlası için güneş enerjisi ile sulama mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir