Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi 10 Kw Rüzgar Türbini Fiyatları

Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi 10 kw rüzgar türbini fiyatları, 10 kw rüzgar türbini yapımı, ev tipi rüzgar türbini 10.000 watt, 10 kw rüzgar türbini fiyat listesi, 10 kw rüzgar türbini maliyeti, satılık 10 kw rüzgar türbini, 10 kw rüzgar türbini üreticileri, rüzgar türbini fiyatları 100 kw

Backyard Wind Power jpg

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

10 KW = 10.000 Watt Rüzgar Türbini ( Rüzgar Gülü) ile Rüzgâr enerjisi, rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Bu enerjinin bir bölümü yararlı olan mekanik veya elektrik enerjisine dönüştürülebilir.

Rüzgârın gücünden yararlanılmaya başlanması çok eski dönemlere dayanır. Rüzgâr gücünden ilk yararlanma şekli olarak yelkenli gemiler ve yel değirmenleri gösterilebilir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları

Daha sonra tahıl öğütme, su pompalama, ağaç kesme işleri için de rüzgâr gücünden yararlanılmıştır. Günümüzde daha çok elektrik üretmek amacıyla kullanılmaktadır.

Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi 10 Kw Rüzgar Türbini Fiyatları

İçindekiler

Rüzgârın gücünden yararlanılmaya başlanması çok eski dönemlere dayanır. Rüzgâr gücünden ilk yararlanma şekli olarak yelkenli gemiler ve yel değirmenleri gösterilebilir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Daha sonra tahıl öğütme, su pompalama, ağaç kesme işleri için de rüzgâr gücünden yararlanılmıştır. Günümüzde daha çok elektrik üretmek amacıyla kullanılmaktadır.

10 kw rüzgar türbini fiyatları

10.000 Watt (10 Kw) Rüzgar Türbin Fiyatı: 47.420 USD + KDV

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

5 Kw Rüzgar Türbini Fiyatı

Rüzgar Türbini Fiyatları

Farklı ihtiyaçlar için özel olarak üretilmiş rüzgar türbinlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Türbinlere ait güç ve Fiyat bilgileri ve özellikleri bulunmaktadır.

Kısaca bilgi vermek gerekirse; Evler için tüm rüzgar türbinlerin maliyeti aşağıdaki gibidir. Ayrıca güncel fiyat bilgisini https://satis.powerenerji.com/Ruzgar-Turbini-Fiyatlari adresinden öğrenebilirsiniz.

rüzgar enerjisi elektrik üretimi

rüzgar enerjisi elektrik üretimi

10 Kw Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Videomuzu İzlemenizi Tavsiye ederiz.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları
rüzgar türbini gülü fiyatları

rüzgar türbini gülü fiyatları  5 Kw Rüzgar Türbini Fiyatları

Rüzgar türbini ne amaçla kullanılır?

Rüzgar Türbinleri Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri, Elektrik Enerjisinin hiç olmadığı yerlerde Türbin,  Şarj Kontrol Ünitesiİnverter ve Batarya (Akü) kullanılarak 220 volt elektrik enerjisi elde edilmesini sağlar. Bu sistemler, Bağ Evi, Yayla Evi,  Karavanlar, Tekneler,  Arıcılar, Gezginler, Yaylada – Dağda hayvan ağılları gibi Rüzgar olan yerlerde kullanılmaktadır.

Artık Doğada olduğunuz zamanlar elektriksiz kalmayacaksınız. Mühendislik Hesaplamaları ile İhtiyacınız uygun olarak hazırladığımız Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri, doğadayken sizi elektriksiz bırakmayacak.

Böylece BuzdolabıTelevizyonAydınlatmaBilgisayar Şarjı ve Telefon Şarjı hatta Çamaşır Makinesi gibi cihazların elektrik ihtiyacını, Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerimiz ile sağlayabilirsiniz.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Doğadayken Eşinizle ve dostlarınızla kaliteli vakitler geçirebilmeniz amacıyla ihtiyacınıza uygun ile Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi çözümleri hazırladık.

BağEvi Güneş Enerjisi

Hazırladığımız çözümler / paketler cihazların elektrik tüketimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Paketlerimizi incelerken önce ihtiyacınızın neler olduğuna ( Çalıştırmak istediğiniz ürünlere) karar verin.

Çünkü bu sistemler şöyle çalışır. Bir Rüzgar Türbini enerji üretirüretilen enerji şarj kontrol ünitesi ile bataryalara (akülere) depolanır ve inverter aracılığı ile 220 volta yükseltilerek kullanımınıza uygun elektrik enerjisi elde edilmiş olur.

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır kısaca

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır

Unutmayın!  Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinde ihtiyacınıza uygun Doğru ve Kaliteli Ürünleri tercih ederseniz elektriksiz kalmazsınız.

Keyifli vakit geçirmek için gittiğiniz doğada, meşrubatlarınız sürekli serin kalsın. Mangal için aldığınız ürünler bozulmasın. Doğada olduğunuz zamanlar Takımınızın Maçlarını kaçırmayın. Telefonunuzun şarjı hiç bitmesin.

Rüzgar Enerjisi ne Kadar Elektrik Üretir?

Bir Rüzgar Türbini, alternatör kapasitesine göre elektrik üretimi sağlamaktadır. Örneğin 500 Watt 12 Volt Türbin optimal rüzgarda örn:  10m/s (Türbini çalışma aralığı 2m/s – 20m/s ) de  saatte 500 watt elektrik üretebilir. Bu nedenle kendi ihtiyacınız için, ihtiyacınıza uygun rüzgar türbini seçmelisiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken daha çok enerji ihtiyacı elde etmek için kule yüksekliği de dikkate alınarak hakim rüzgar yönüne kurulum yapılmalıdır. Kurulum alanında uzman ekip tarafından 1.kalite malzemeden elde edilen ürünler ile yapılmalıdır. Düşük maliyetli türbinlerin size faydasından ziyade zararı olacaktır.

Bağ Evleri İçin Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Fiyatı POWER ENERJİ

Bağ Evleri İçin Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Fiyatı POWER ENERJİ

Büyük türbinlerde dişli kutusu sayesinde türbinin gücü kapasitesinde üretim sağlanır. Yatay eksenli ve dikey eksenli türbinler de rüzgar hızı kontrol ünitesi tarafından ayarlandığı için sorunsuz bir şekilde enerji üretimine devam eder.

Bir çok türbinde 3 adet kanat sayesinde rüzgarın hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilir. Bilinenin aksine iki adet kanat olan türbinlerde verim çok düşüktür. Verimi arttıracak şekilde kanat sayısı 3 adet olması türbinin performanslı çalışmasına etki eder. Bir türbinin yüksek hızda kanat haznesine baskı yapan rüzgar sayesinde daha hızlı bir şekilde enerji ürettiği yapılan kontrol lerce tespit edilen tespittir.

Rüzgar Türbini ve Güneş Enerjisi Hibrit Projeler

Hem güneş enerjisi hem de rüzgar enerjisi bu iki sistem bir bütün halinde kontrol edilebilir. Çünkü bu iki üreteç için de hem batarya grubu hemde inverter ortaktır.

Gün içinde güneş enerjisi paneli elektrik üretir ve bataryalara enerji depolanır. Akşam saatleri veya rüzgar hızının arttığı zamanlarda kanat hareketiyle türbin enerji üretir ve akü gruplarına enerji depolar. Böylece her iki sistem de bir bütün halinde kontrol edilebilir.

Türbinin enerji üretebilmesi için rüzgar hızının sürekli olması, kanat açıklığı, kanat sağlamlığı gibi etmenlerin olumlu olması gerekir. Bir projede verim elde edilebilmesi için kaliteli malzemeler tercih edilmelidir.

Ev Tipi Rüzgar Türbini Muazzam Kurulumu Projemiz 1000watt 1500watt 2000watt

Kurulumlarımıza ait bu videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda kurulumunu gerçekleştirdiğimiz bir referansımıza ait bilgiler göreceksiniz.

Rüzgar Türbinleri Çeşitleri Nelerdir?

Rüzgâr türbinleri dönme eksenlerine, devirlerine, güçlerine, kanat sayılarına, rüzgâr etkisine, dişli özelliklerine ve kurulum konumlarına göre kategorilere ayrılır.

Yatay Eksenli Türbinler

Dikey Eksenli Türbinler

Maksimum Güçlerine Göre Türbini Çeşitleri: Güçlerine göre türbinleri dörde ayrılır.

 • Küçük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 30 kW’tan az olan türbinlerdir.
 • Orta Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 30-100 kW arasında olan türbinlerdir.
 • Büyük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 100-1000 kW arasında olan türbinlerdir.
 • Çok Büyük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum gücü 1 MW ve üstünde olan türbinlerdir.

Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) Maliyetleri Nedir?

 • Rüzgar Türbinin Fiyatları: Türbinin fiyatları jeneratör güç ile doğru orantılıdır. Jeneratör gücünün değişimi ile e rotor çapı ve kule yüksekliği de değişmektedir. Tek türbin veya az sayıda türbinlerden oluşan santrallerin maliyeti, çok sayıda türbinden oluşan santrallere göre daha fazladır.
 • Ortalama bir türbinin kullanım süresi 25 yıla kadar çıkmaktadır. 25 yıldan sonra verim büyük oranda düştüğünden kullanımı uygun olmamaktadır.
 • Türbinin Kurulum Maliyetleri: Kurulum maliyetlerinin temel bileşenleri, betonarme temel (kuleyi yerleştirmek için), yol yapımı (ağır ve büyük parçalardan oluşan türbini taşımak için), transformatör(gerilim seviyesini değiştirmek için), iletişim bağlantıları (türbini uzaktan kontrol etmek ve durumunu takip etmek için), kablo maliyetleri (türbinden transformatöre ve transformatörden iletim hattına) şeklinde sıralanır.
 •  Bir enerji tarlası oluşturup bir çok türbini kurmak, tek bir türbin kurmaya göre daha ucuza mal olur.
 • İşletme ve Bakım Masrafları: Modern türbinler 20 yıllık ömür ve 120000 saat işletme süresi esasına göre tasarlanırlar. Türbinin gerçek ömrü, türbinin kalitesine ve bölgenin hava şartlarına bağlıdır.

Rüzgar Türbinleri ile Bir Evin Enerji İhtiyacı Sağlanabilir mi?

Rüzgar türbinleri ile rüzgar olan bölgelerde evlerde kullanılan elektrikli ürünler için 220 volt elektrik üretilebilir. Öncelikle kullanmak istediğiniz cihazların elektrik tüketim değerlerini göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza uygun rüzgar türbinleri seçiminiz yapmalısınız.

Ev tipi Rüzgar Türbinleri tek başına kullanılamaz. Sistem bir bütün olarak tasarlanır. Gerekli malzeme listesi şöyledir.

 • Rüzgar Türbinleri
 • Şarj Kontrol Ünitesi
 • Frenleme Sistemi
 • Batarya- akü grubu
 • Türbin direği
 • Kablolar
 • Kontrol Panosu

Yukarıda sayılan ürünler birlikte kullanılması durumunda bağ eviniz için rüzgar enerjisinden elektrik üretebilirsiniz. Bu sayede doğadayken dahi enerjisiz kalmazsınız.

Evlerde Kullanılan Ürünlerin Elektrik Tüketim Değerleri

400 Watt 12 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 400 watt Rüzgar Türbini

400 watt ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

400 Watt 24 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 500 watt Rüzgar Türbini

500 watt ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

1000 Watt 24 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1000 watt Rüzgar Türbini

1000 watt 1kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

1500 Watt 24/48 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1500 watt Rüzgar Türbini

1500 watt 1.5kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

2000 Watt 48 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 2000 watt Rüzgar Türbini

2000 watt 2kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. cemal gürsel kara dedi ki:

  edremit körfezinde müstakil bir ev projem var. evin ısına, soğutma ve normal ev gereçleri kullanacak şekilde ma<liyeti ne olur..
  saygılar

 2. hüsnü dedi ki:

  iyi günler ordu ili perşembe ilçesindeduples evim var bazı nedenlerden dolayı elektrik alamadım evin kullanım alanı 200 metrekare evde iki banyo bir tuvalet bir salon ve beş oda mevcut kurulum maliyeti ne kadar olur.ayrıca taksit yapıyonuzmu teşekkür ederim hayırlı kazançlar diloyorum kolay gelsin

 3. Akcam dedi ki:

  Bir evin ihtiyacı olan sistemin maliyeti nedir?

 4. ertan makaraci dedi ki:

  arkadaslar 5kv rugar turbunu bide 12 gunes paneleri kaca paradir bilen varsa bana ulasin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir