Rüzgar Enerjisi Türbini Elektrik Üretimi Fiyatları 1 kw 5 kw 10 kw 100 kw 250 kw 500 kw 1mw

1 Kw Rüzgar Türbini, 1 kw rüzgar türbini fiyatı,1 kw rüzgar türbini maliyeti, Rüzgar türbini,1 kw rüzgar türbini üreticileri,10 kw rüzgar türbini fiyatları, 100 kw rüzgar türbini fiyatları, 500 kw rüzgar türbini fiyat, 1 megawatt rüzgar tribünü maliyeti

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Fiyatları 1 kw 5 kw 10 kw 100 kw 250 kw 500 kw 1mw

1 Kw Rüzgar Türbini, 2 kw rüzgar türbini fiyatı,5 kw rüzgar türbini maliyeti, Rüzgar türbini,10 kw rüzgar türbini üreticileri,10 kw rüzgar türbini fiyatları, 100 kw rüzgar türbini fiyatları, 500 kw rüzgar türbini fiyat, 1 megawatt rüzgar tribünü maliyeti

500 watt gibi bir bağ evinin aydınlatma, buzdolabı ve tv gibi ihtiyaçlarını karşılayacak güçlerden, bir fabrikanın elektrik ihtiyacını karşılayacak 1000 kw (1 MW) gücündeki dişli kutusu olmayan rüzgar türbinlerini Türkiye’de (montajlama değil) üretmekteyiz.

Bildiğiniz gibi Lisanssız elektrik üretilmesinde yasa 1 MW’a çıktı, ayrıca bakanlar kurulu kararıyla üretim kaynağından elektrik üretimi belgelendiğinde 5 MW’a kadar izin alınabilmektedir.

500 kw ve üzeri rüzgar türbinlerini yurt dışından alman tasarımlı olarak ithal etmekteyiz ve anahtar teslim projelendirme yapmaktayız. Yani anlaşma imzalanmasından başlayıp rüzgar türbininden geliriniz olana kadar tüm birimlerle yazışmalar ve detaylı raporları da biz yapıyoruz.


Ev tipi rüzgar türbinleri için genelde akülü sistem, büyük güçler için doğrudan şebeke bağlantılı sistemler kurmaktayız.

Rüzgar türbinlerinin kurulumda ve kurulacak yeri seçilmesinde Cimo mühendislik olarak hizmet vermekteyiz.

Üniversitelerden almış olduğumuz fizibilite raporuyla kuracak olduğunuz rüzgar türbininden ne kadar elektrik üreteceğinizi bir rapor halinde sunmaktayız. Almış olduğumuz bu resmi raporla birlikte bankalardan 2 yıl’a kadar ödemesiz (1 MW için), genelde 1 yıl ödemesiz, 5 veya 7 yıl düşük faizli krediyle ödeme yapabilmektesiniz. Bu sayede kendi kendini sıfırlayan bir ödeme planı sunmuş oluyoruz.

Kısaca bizler sadece kaliteli bir türbini projelendirmiş olmuyoruz, aynı zamanda finansman kısmını da size hazırlıyoruz. Elbette ki bu kredinin çıkabilmesi için bankalarca firmanızın herhangi bir sorunu olmaması gerekmektedir. Kredinin çıkarılması ve kredinin kaç yıl ödemesiz ve % kaç faizle size yansıtılacağı bu değerlemede bankanızla sizin aranızda özel olacaktır. Bankanız sizden kredinin çıkarılabilmesi için teminat isteyebilir.

Bu krediyi avrupa imar ankasının Türkiye’de yenilenebilir enerji kredisinin dağıtılması için TURSEFF aracılığıyla 5 banka üzerinden çıkarabilmekteyiz (www.turseff.org). Bu bankalar Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, DenizBank ve Vakıflar Bankası’dır.

%100 yerli rüzgar türbinlerimizle üretmiş olduğunuz elektriği (sadece inverter avrupadan gelmektedir), ithal ettiğiniz rüzgar türbinine kıyasla 500 kw’a kadar daha yüksek fiyata lisans almadan şebekeye satabilmektesiniz. Bunun için 3 adet 165 kw rüzgar türbinleri kurmaktayız. Rüzgar türbinlerimiz TUBİTAK Onaylı ve Türkiye’deki tek rüzgar türbinidir.

Bulunduğunuz ildeki rüzgar ölçümüne enerji işleri etüd idaresi genel müdürlüğünün yapmış olduğu rüzgar haritasından (repa) ulaşabilirsiniz.

http://www.eie.gov.tr/duyurular/YEK/YEKrepa/REPA-duyuru_01.html

  • Rüzgar türbini finansmanı için gerekli kredi teşvikleri de orta boy sınıf için artmaktadır. İlk 2 yıl ödemesiz 10 senelik krediler mevcuttur. Fakat bankalar türbin fiyatının yüzde 20-25’i oranında peşin ödeme isterler. Bu yüzden ve diğer masraflardan dolayı (arazi alımı, arazi düzenlemesi, başvuru ücretleri, türbin için en uygun yerin belirlenmesi için detaylı ölçüm verilerinin alınması vs.) orta boy türbin alanında yatırım yapmak isteyenler bankaların türbin finansı için talep ettiği miktarı ve türbin dışı masrafları karşılamak için en az 100bin dolar (bu rakam türbin kapasitesine göre değişiklik gösterir) ödemek için kaynak ayırmalıdırlar.

YENILENEBILIR ENERJI KANUNU KAPSAMINDA YURT IÇINDE IMAL EDILEN RÜZGAR TÜRBINI IÇIN YERLI KATKI ILAVESI

Üretim yerine göre teşvik miktarı 

İlk 5 sene için 11 $ cents per kWh’a kadar yerli üretim teşviği

yerli ruzgar tesviki

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Guler Vural dedi ki:

    Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

  2. Sercan Sofuoglu dedi ki:

    Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

  3. Sercan Sofuoglu dedi ki:

    Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir