Rüzgar Enerjisinde kurulu 2016 yılında 6 bin megavata ulaşacak

rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi basit,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi projesi,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti,rüzgar enerjisi fiyatları,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi slayt,rüzgar türbini yapımı,rüzgar enerjisi nedir,rüzgar enerjisi nasıl elde edilir,üzgar tribünleriyle elektrik üretip satabilmenin maliyeti nedir,rüzgar enerjisi kurulum maliyeti,rüzgar enerjisi fiyatları,rüzgar enerjisi maliyeti nedir,güneş enerjisi maliyeti,rüzgar enerjisi maliyeti ev için,rüzgar enerjisi santrali,türkiye rüzgar enerjisi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Rüzgar Enerjisinde kurulu 2016 yılında 6 bin megavata ulaşacak

Rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi nasıl yapılır, rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi basit, rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi projesi, rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti,

Rüzgâr Enerjisi Nedir ? Rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Bu enerjinin bir bölümü yararlı olan mekanik veya elektrik enerjisine dönüştürülebilir.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, rüzgar enerjisinin 2005 yılından sonra hızlı gelişme gösterdiğini belirterek, “İnşaat halindeki rüzgar santralleri, Türkiye’de bu yıl sonunda sektördeki kurulu gücün 4 bin 762’den 6 bin megavata ulaşacağını gösteriyor.” dedi.
Ataseven, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’nin rüzgar enerjisi potansiyelini ve son mevzuat değişikliklerininin etkisini değerlendirdi.

rüzgar enerjisi fiyatları,rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi slayt,rüzgar türbini yapımı,rüzgar enerjisi nedir,rüzgar enerjisi nasıl elde edilir,üzgar tribünleriyle elektrik üretip satabilmenin maliyeti nedir,

Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) her yıl açıkladığı kapasitenin ülkede sürdürülebilir bir rüzgar sektörüne işaret ettiğini vurgulayan Ataseven, “Ekim ayında yeni lisans başvuruları alınacak ve rüzgar enerjisinde büyüme devam edecek. Türkiye’nin rüzgar verimliliği ile ilgili verileri ve potansiyeli cezbedici. İnşaat halindeki rüzgar santralleri, Türkiye’de bu yıl sonunda sektördeki kurulu gücün 6 bin megavata ulaşacağını gösteriyor. Kurulu güç az görünse bile son 10 yıllık ilerleyişe baktığımızda alkışa değer bir durum var.” ifadelerini kullandı.
YEKDEM’de ilk etki ay sonunda
Son dönemdeki mevzuat değişiklikleriyle ilgili de Ataseven, “Ne yazık ki bu düzenlemeler rüzgar sektörünü tedirgin etti. Hem yerli katkı ile ilgili yayınlanan taslak yönetmelik, hem de Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması(YEKDEM) ile ilgili düzenlemeler piyasalarda sert bir hava esmesine neden oldu. YEKDEM değişikliğinde ilk etkiler bu ay sonu ortaya çıkmaya başlar. Umarız, uzun vadedeki yatırımların etkilenmeyeceği bir çözüme ulaşabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.
Resmi Gazate’nin 29 Nisan tarihli sayısında yayımlanarak 1 Mayıs’ta yürürlüğe giren YEKDEM düzenlemesinin, yatırımcıların hazırlanmasını sağlayacak yeterli süreyi içermediğini belirten Ataseven, “Bu kadar kısa sürede doğru tahmin yapmayı öğrenmek mümkün değil. Elbette gün öncesi tahminlere ihtiyaç var.” diye konuştu.

rüzgar enerjisi kurulum maliyeti,rüzgar enerjisi fiyatları,rüzgar enerjisi maliyeti nedir,güneş enerjisi maliyeti,rüzgar enerjisi maliyeti ev için,rüzgar enerjisi santrali,türkiye rüzgar enerjisi

Ataseven, YEKDEM değişikliği için 6 aylık hazırlık dönemine ihtiyaç duyulduğunu ve santrallerin yaşına göre sapma miktarlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, konuyla ilgili oluşturulan komisyonun, en kısa zamanda çözüm önerilerini içeren raporunu Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yazılı sunacağını söyledi.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Ozum Guven dedi ki:

    Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

  2. Narin Arikan dedi ki:

    Rüzgar Enerji Santrali Kurmak İstiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir