Rüzgar Türbini Fiyatları

Bu yazıda Rüzgar Türbini fiyatları, Rüzgar Türbini özellikleri, Rüzgar Türbini ne kadar elektrik üretir, Rüzgar Türbini maliyeti Rüzgar Türbini ne amaçla kullanılır, Rüzgar Türbini nasıl çalışır gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Rüzgar Türbini fiyatları, Rüzgar Türbini özellikleri, Rüzgar Türbini yapımı, Rüzgar Türbini ne kadar elektrik üretir, Rüzgar Türbini maliyeti, Rüzgar Türbini kurulumu, Rüzgar Türbini motoru, Rüzgar Türbini ne amaçla kullanılır, Rüzgar Türbini nasıl çalışır

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Bu yazımız Ev Tipi Rüzgar Türbini Fiyatları, kurulum maliyeti ile özellikleri, Neleri Çalıştırır, saatte ne kadar elektrik üretir bunun hakkındadır. Rüzgar türbinleri, rüzgar enerjisinden elektrik üretimi için kullanılmaktadır. Bu nedenle Farklı ihtiyaçlar için üretilmiş türbinler bulunmaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan Rüzgar Enerjisi, doğa dostu yüksek verimli temiz enerji kaynağıdır. Ülkeler artan enerji maliyetlerini yenilenebilir enerji kaynaklarını da kullanarak karşılamak isterler. Bu nedenle yatırım amaçlı türbinler kurulabileceği gibi bireysel ihtiyaçlar için de türbin kurulabilmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları

Rüzgar Türbini Fiyatları Maliyeti Ne Kadar?

İçindekiler

Farklı ihtiyaçlar için özel olarak üretilmiş rüzgar türbinlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Türbinlere ait güç ve Fiyat bilgileri ve özellikleri bulunmaktadır.

Kısaca bilgi vermek gerekirse; Evler için tüm rüzgar türbinlerin maliyeti aşağıdaki gibidir. Ayrıca güncel fiyat bilgisini https://satis.powerenerji.com/Ruzgar-Turbini-Fiyatlari adresinden öğrenebilirsiniz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

rüzgar türbini fiyatları

400 Watt 12 Volt Türbin: 4.370 usd + KDV

500 Watt 24 Volt Türbin: 7.980 usd + KDV

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

750 Watt 24 Volt Türbin: 10.320 usd + KDV

1000 Watt 24 Volt Türbin: 13.870 usd + KDV

1500 Watt 24 Volt Türbin: 16.330 usd + KDV

1500 Watt 48 Volt Türbin: 16.330 usd + KDV

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

2000 Watt 48 Volt Türbin: 21.240 usd + KDV

4000 Watt 48 Volt Türbin: 47.670 usd + KDV

ruzgar turbini gulu fiyatlari

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Rüzgar Türbini Nedir?

Elektrik üreten Rüzgar Türbinleri, rüzgarın hareket enerjisini elektrik enerjisine çeviren alternatörlerdir. Rüzgarı yakalamak amacıyla türbin kanat ve dişli kutusu yer alır. Kanatlarlar bir tur döndüğünde dişli kutusu sayesinde alternatör tarafından enerji üretimi sağlanır.

Yatay eksenli türbinlerin olduğu gibi dikey eksenli türbinler de bulunmaktadır. Türkiye rüzgar enerjisi potansiyeli bakımından yüksek potansiyele sahiptir.

ruzgar turbini fiyati maliyeti

BağEvi Güneş Enerjisi

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır?

Rüzgar Türbinleri; Alternatör (Üreteç, Rotor), Kanatlar, rüzgar türbin direk ve kuyrukta oluşur. Nominal rüzgar gücü dikkat sayesinde kanatlar ve kuyruk sayesinde hakim rüzgar yönünü yakalayabilir, fırtınalı havalarda fren sistemi sayesinde aşırı dönme riski ortadan kalkar.

Türbinlerin verimli çalışabilmesi için Rüzgar hızı 12m/s olması gerekmektedir. Rüzgar Hızı ve hakim rüzgar yönü değişmesi durumunda aynı kontrol merkezi kanat ve kuyruktan gelen sinyaller ile rüzgar yönüne dönecektir. Bu nedenle bir düşük rüzgar hızında dahi yüksek enerji üretebilir.

ruzgar turbini fiyatlari

Rüzgar türbini ne amaçla kullanılır?

Rüzgar Türbinleri Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri, Elektrik Enerjisinin hiç olmadığı yerlerde Türbin,  Şarj Kontrol Ünitesiİnverter ve Batarya (Akü) kullanılarak 220 volt elektrik enerjisi elde edilmesini sağlar. Bu sistemler, Bağ Evi, Yayla Evi,  Karavanlar, Tekneler,  Arıcılar, Gezginler, Yaylada – Dağda hayvan ağılları gibi Rüzgar olan yerlerde kullanılmaktadır.

Artık Doğada olduğunuz zamanlar elektriksiz kalmayacaksınız. Mühendislik Hesaplamaları ile İhtiyacınız uygun olarak hazırladığımız Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri, doğadayken sizi elektriksiz bırakmayacak.

Böylece BuzdolabıTelevizyonAydınlatmaBilgisayar Şarjı ve Telefon Şarjı hatta Çamaşır Makinesi gibi cihazların elektrik ihtiyacını, Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerimiz ile sağlayabilirsiniz.

Doğadayken Eşinizle ve dostlarınızla kaliteli vakitler geçirebilmeniz amacıyla ihtiyacınıza uygun ile Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi çözümleri hazırladık.

Hazırladığımız çözümler / paketler cihazların elektrik tüketimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Paketlerimizi incelerken önce ihtiyacınızın neler olduğuna ( Çalıştırmak istediğiniz ürünlere) karar verin.

Çünkü bu sistemler şöyle çalışır. Bir Rüzgar Türbini enerji üretirüretilen enerji şarj kontrol ünitesi ile bataryalara (akülere) depolanır ve inverter aracılığı ile 220 volta yükseltilerek kullanımınıza uygun elektrik enerjisi elde edilmiş olur.

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır kısaca

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır

Unutmayın!  Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinde ihtiyacınıza uygun Doğru ve Kaliteli Ürünleri tercih ederseniz elektriksiz kalmazsınız.

Keyifli vakit geçirmek için gittiğiniz doğada, meşrubatlarınız sürekli serin kalsın. Mangal için aldığınız ürünler bozulmasın. Doğada olduğunuz zamanlar Takımınızın Maçlarını kaçırmayın. Telefonunuzun şarjı hiç bitmesin.

Rüzgar Enerjisi ne Kadar Elektrik Üretir?

Bir Rüzgar Türbini, alternatör kapasitesine göre elektrik üretimi sağlamaktadır. Örneğin 500 Watt 12 Volt Türbin optimal rüzgarda örn:  10m/s (Türbini çalışma aralığı 2m/s – 20m/s ) de  saatte 500 watt elektrik üretebilir. Bu nedenle kendi ihtiyacınız için, ihtiyacınıza uygun rüzgar türbini seçmelisiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken daha çok enerji ihtiyacı elde etmek için kule yüksekliği de dikkate alınarak hakim rüzgar yönüne kurulum yapılmalıdır. Kurulum alanında uzman ekip tarafından 1.kalite malzemeden elde edilen ürünler ile yapılmalıdır. Düşük maliyetli türbinlerin size faydasından ziyade zararı olacaktır.

Bağ Evleri İçin Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Fiyatı POWER ENERJİ

Bağ Evleri İçin Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Fiyatı POWER ENERJİ

Büyük türbinlerde dişli kutusu sayesinde türbinin gücü kapasitesinde üretim sağlanır. Yatay eksenli ve dikey eksenli türbinler de rüzgar hızı kontrol ünitesi tarafından ayarlandığı için sorunsuz bir şekilde enerji üretimine devam eder.

Bir çok türbinde 3 adet kanat sayesinde rüzgarın hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilir. Bilinenin aksine iki adet kanat olan türbinlerde verim çok düşüktür. Verimi arttıracak şekilde kanat sayısı 3 adet olması türbinin performanslı çalışmasına etki eder. Bir türbinin yüksek hızda kanat haznesine baskı yapan rüzgar sayesinde daha hızlı bir şekilde enerji ürettiği yapılan kontrol lerce tespit edilen tespittir.

Rüzgar Türbini ve Güneş Enerjisi Hibrit Projeler

Hem güneş enerjisi hem de rüzgar enerjisi bu iki sistem bir bütün halinde kontrol edilebilir. Çünkü bu iki üreteç için de hem batarya grubu hemde inverter ortaktır.

Gün içinde güneş enerjisi paneli elektrik üretir ve bataryalara enerji depolanır. Akşam saatleri veya rüzgar hızının arttığı zamanlarda kanat hareketiyle türbin enerji üretir ve akü gruplarına enerji depolar. Böylece her iki sistem de bir bütün halinde kontrol edilebilir.

Türbinin enerji üretebilmesi için rüzgar hızının sürekli olması, kanat açıklığı, kanat sağlamlığı gibi etmenlerin olumlu olması gerekir. Bir projede verim elde edilebilmesi için kaliteli malzemeler tercih edilmelidir.

Ev Tipi Rüzgar Türbini Muazzam Kurulumu Projemiz 1000watt 1500watt 2000watt

Kurulumlarımıza ait bu videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda kurulumunu gerçekleştirdiğimiz bir referansımıza ait bilgiler göreceksiniz.

İyi bir sistem tasarlarken kullanmak istediğiniz cihazların enerji tüketim değerlerini bilmek enerji kontrol düşük kayıplarla, daha az hata ile tolere etmenizi sağlar.

Rüzgar Türbinleri Çeşitleri Nelerdir?

Rüzgâr türbinleri dönme eksenlerine, devirlerine, güçlerine, kanat sayılarına, rüzgâr etkisine, dişli özelliklerine ve kurulum konumlarına göre kategorilere ayrılır.

Yatay Eksenli Türbinler

Dikey Eksenli Türbinler

Maksimum Güçlerine Göre Türbini Çeşitleri: Güçlerine göre türbinleri dörde ayrılır.

 • Küçük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 30 kW’tan az olan türbinlerdir.
 • Orta Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 30-100 kW arasında olan türbinlerdir.
 • Büyük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum güç 100-1000 kW arasında olan türbinlerdir.
 • Çok Büyük Güçlü Türbinler: Üretebileceği maksimum gücü 1 MW ve üstünde olan türbinlerdir.

Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) Maliyetleri Nedir?

 • Rüzgar Türbinin Fiyatları: Türbinin fiyatları jeneratör güç ile doğru orantılıdır. Jeneratör gücünün değişimi ile e rotor çapı ve kule yüksekliği de değişmektedir. Tek türbin veya az sayıda türbinlerden oluşan santrallerin maliyeti, çok sayıda türbinden oluşan santrallere göre daha fazladır.
 • Ortalama bir türbinin kullanım süresi 25 yıla kadar çıkmaktadır. 25 yıldan sonra verim büyük oranda düştüğünden kullanımı uygun olmamaktadır.
 • Türbinin Kurulum Maliyetleri: Kurulum maliyetlerinin temel bileşenleri, betonarme temel (kuleyi yerleştirmek için), yol yapımı (ağır ve büyük parçalardan oluşan türbini taşımak için), transformatör(gerilim seviyesini değiştirmek için), iletişim bağlantıları (türbini uzaktan kontrol etmek ve durumunu takip etmek için), kablo maliyetleri (türbinden transformatöre ve transformatörden iletim hattına) şeklinde sıralanır.
 •  Bir enerji tarlası oluşturup bir çok türbini kurmak, tek bir türbin kurmaya göre daha ucuza mal olur.
 • İşletme ve Bakım Masrafları: Modern türbinler 20 yıllık ömür ve 120000 saat işletme süresi esasına göre tasarlanırlar. Türbinin gerçek ömrü, türbinin kalitesine ve bölgenin hava şartlarına bağlıdır.

Rüzgar Türbinleri ile Bir Evin Enerji İhtiyacı Sağlanabilir mi?

Rüzgar türbinleri ile rüzgar olan bölgelerde evlerde kullanılan elektrikli ürünler için 220 volt elektrik üretilebilir. Öncelikle kullanmak istediğiniz cihazların elektrik tüketim değerlerini göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza uygun rüzgar türbinleri seçiminiz yapmalısınız.

Ev tipi Rüzgar Türbinleri tek başına kullanılamaz. Sistem bir bütün olarak tasarlanır. Gerekli malzeme listesi şöyledir.

 • Rüzgar Türbinleri
 • Şarj Kontrol Ünitesi
 • Frenleme Sistemi
 • Batarya- akü grubu
 • Türbin direği
 • Kablolar
 • Kontrol Panosu

Yukarıda sayılan ürünler birlikte kullanılması durumunda bağ eviniz için rüzgar enerjisinden elektrik üretebilirsiniz. Bu sayede doğadayken dahi enerjisiz kalmazsınız.

Evlerde Kullanılan Ürünlerin Elektrik Tüketim Değerleri

Rüzgar Türbini Fiyatları

400 Watt 12 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 400 watt Rüzgar Türbini

400 watt ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

400 Watt 24 Volt rüzgar türbini fiyatları ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 500 watt Rüzgar Türbini

500 watt ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

1000 Watt 24 Volt rüzgar türbini fiyatları ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1000 watt Rüzgar Türbini

1000 watt 1kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

1500 Watt 24/48 Volt rüzgar türbini fiyatları ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1500 watt Rüzgar Türbini

1500 watt 1.5kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

2000 Watt 48 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 2000 watt Rüzgar Türbini

2000 watt 2kw ev tipi ruzgar turbini fiyatlari

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. BÜLENT YILMAZ dedi ki:

  Bende kurulu bir sisyem var bunu daha iyi nasil yapabiliriz 7.5 kv dalgic ponpa sürücü ve 38 ×270 panel var sulama için geceleri yok arti ev ihtiyaci içinde 4×270 panel 4×100 ah akü 1500 w invertor var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir