Rüzgar Türbini Kurulumu Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Nasıl Çalışır?

rüzgar türbini,rüzgar türbini maliyeti,rüzgar türbini nedir,rüzgar türbini motoru,rüzgar türbini fiyatı,rüzgar türbini nasıl çalışır,rüzgar türbini fiyatları 10 kw,rüzgar türbini fiyatları 1 mw,rüzgar türbini 500 watt,rüzgar türbini 100 kw,rüzgar türbini 1 mw,rüzgar türbini 10kw,rüzgar türbini 1 saatte ne kadar elektrik üretir,rüzgar türbini 1 kw

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

rüzgar türbini,rüzgar türbini maliyeti,rüzgar türbini nedir,rüzgar türbini motoru,rüzgar türbini fiyatı,rüzgar türbini nasıl çalışır,rüzgar türbini fiyatları 10 kw,rüzgar türbini fiyatları 1 mw,rüzgar türbini 500 watt,rüzgar türbini 100 kw,rüzgar türbini 1 mw,rüzgar türbini 10kw,rüzgar türbini 1 saatte ne kadar elektrik üretir,rüzgar türbini 1 kw

Rüzgar enerjisinin yenilenebilir enerji kaynaklarından bir tanesi olarak son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumda. Birçok ülkenin ileriye dönük planlarına bakıldığında da, elektrik üretimindeki büyük yükü yakın gelecekte rüzgar enerjisi, ve araçsal olarak da rüzgar türbinleri sırtlanacak gibi görünüyor.

Rüzgar enerjisi aslında insanoğlunun çok da uzak olmadığı bir kaynak. Yüzyıllardır gemilerimizi hareket ettirmek ya da yel değirmenlerinde tahıl ezmek için bu enerjiden faydalanıyoruz. Modern dünyanın yel değirmenleri de şimdilerde oldukça yaygınlaşan ve sera gazı salınımı olmadan elektrik elde etmemizi sağlayan rüzgar türbinleri.

Rüzgar türbinleri, temel olarak rüzgardan elde edilen mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirme prensibiyle çalışırlar.

Genellikle rüzgar türbinleri üç ana parçadan oluşurlar: türbinin gövdesini oluşturan ve yere bağlanan kule, merkezi bağlantı göbeğine bağlı pervaneler, ve nacelle (jeneratör,dişli kutusu,elektrik-elektronik elemanları içeren bölge).

Rüzgar türbinleri farklı birçok tipte tasarımlanabilmelerine rağmen,genellikle kullanılan rüzgar türbinleri ‘’yatay eksenli’’dir. Bu tip türbinlerde pervanelerin ekseni yere paraleldir. Dev bir rüzgar gülünü andıran bu türbinlerin pervaneleri (rotor) yeteri kadar güçlü rüzgarla dönerler. Rotor aksa bağlıdır ve aks da pervanelerin arkasında bulunan nacelle içerisindeki dinamoyu aktif hale getirir. Dinamo tarafından üretilen elektirik dönüştürücüye iletilir ve dönüştürücü tarafından elektrik ağı için uygun voltajlı hale çevrilir.

Rüzgar enerji türbinlerinde pervaneler rüzgardaki kinetik enerjiyi yakalayacak şekilde dizayn edilmiştir. Yakalanan rüzgar enerjisi pervanelerin dönmesini sağlar. Dönen pervaneler rotor milini döndürerek generatorün harekete geçmesini sağlar. Generator rüzgardan elde edilen bu dönme enerjisini elektrik enerjisine çevirir.

Türbin Bileşenleri
Rüzgar türbinleri basitçe 3 temel parçadan oluşur.
* Rotor pervanesi : Pervaneler sistemin yelkeni gibi çalışırlar. Rüzgarın karşısında bir bariyer olarak durur. Rüzgar pervaneleri harekete geçirdiğinde enerjisini rotora aktarır.
* Mil : Rüzgar türbini mili rotorun merkezine bağlıdır. Rotor dönmeye başladığında milde dönecektir. Bu durumda rotor mekanik enerjisini mile dairesel dönme enerjisi olarak aktaracaktır.
* Generator : Generatorlar elektrik voltajı üretmek için temel olarak elektromagnetik indüksiyon prensibini kullanır. Voltaj aslında elektriksel bir basınçtır, elektrik akımını bir noktadan başka bir noktaya taşır. Bu yüzden voltaj üretmek aynı zamanda elektrik akımı üretmeye neden olacaktır. Basit bir generator mıknatıs ve iletkenlerden oluşur. İletken tipik olarak bir bobinden oluşur. Bobinler veya bunların etrafını saran mıknatıslardan herhangi biri diğerine göre dönme hareketi yapacak olursa bu, iletkende voltaj oluşmasına neden olacaktır. Bu duruma elektromagnetik indüksiyon denir.
Rotor mili döndürdüğünde, rotor miline bağlı mıknatıslar dönmeye başlayacak ve bobinlerde böylece elektrik enerji oluşması sağlanacaktır. İndüklenen bu voltaj bir elektrik akımı ( genellikle ac akım veya ac güç ) meydana getirir ve iletim hattına gönderilir.

Modern Rüzgar Enerjisi Teknolojileri
Modern rüzgar türbinlerinden bahsederken iki temel dizaynı incelememiz yeterlidir. Bunlar yatay ve dikey merkezli rüzgar türbinleridir.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir