Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti, Bir Evin Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Karşılanabilir mi?, Güneş Paneli Fiyatı Ne Kadar?, Güneş Enerjisinin Faydaları Nelerdir?, Güneş Enerji Sistemi Nedir? gibi sorulara cevaplar vereceğiz

Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Son zamanlarda elektrik faturalarına yapılan zamlar sonrasında Solar Enerji yani Güneş Enerjisi elektrik üretimi sistemlerine talep artmaya başladı. Türkiye güneşlenme potansiyeli bakımından Avrupa’daki ülkeler ile kıyaslandığında çok yüksek güneşlenme imkanına sahip bir ülkedir.

12 Mayıs 2019 Tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre Artık aylık mahsuplaşma imkanı getirilmiş böylece ay bazında üretilen enerji ile aynı süre zarfında tüketilen enerji kendi içerisinde mahsuplaşma imkanı sağlanmıştır.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Ev çatılarına Solar Enerji Sistemleri kurulabilir, evin ihtiyacı fazlası üretilen enerji elektrik dağıtım kurumlarına satılabilir size tasarruf imkanı sağlayabileceği gibi fazla enerji üretiminden ek gelir elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi maliyeti, kurulumu

Ev çatısında güneş paneli ile elektrik üretmek isteyenler, öncelikle bina çatılarının güneş panelleri için uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Sonra illerinde bulunan elektrik dağıtım kurumu ile elektrik aboneliğinin bulunduğu mahalle, sokakta uygun trafo merkezinin olup olmadığını veya yeterli alt yapının olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

İlgili elektrik dağıtım kurumunun olurunu alan ( Çağrı Mektubu) müteşebbisler, güneş enerjisi elektrik üretimi kurulum yapan firmalardan teklif alabilirler.

Bir Evin Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Karşılanabilir mi?

Evet. Evinizde kullandığınız tüm elektrikli ürünler için gerekli olan elektriği Güneş Panelleri ile yani solar sistemler ile karşılayabilirsiniz. Ortalama bir evin elektrik ihtiyacı için maliyet vermek gerekirse, bir aylık elektrik tüketiminiz ve elektrik faturası için ödediğiniz rakamdan yola çıkarak size uygun sistemler arasında fiyat verilebilir.

Çatıda Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Devlete Enerji Satışı

Artan elektrik maliyetleri nedeniyle evlerin elektrik ihtiyacı için artık ev çatılarında Güneş Paneli ile elektrik üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, limak, Gediz, Boğaziçi vs ) ile görüşme yapmanız ve Yasal İzin ( Çağrı Mektubu) almanız gerekmektedir.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
Solar Panel Fiyatları

Solar Panel Fiyatı Polikristal Monokristal Enerji Maliyetleri

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi ile Kendi Elektriğini Üreten Akıllı Ev

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

Enerji Paneli Nedir?

Güneş ışığı, foton adı verilen küçük enerji paketlerinden oluşur. Güneşten her dakika dünyamıza gelen fotonlar ile elektrik üretimi için enerji panelleri kullanılır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi ile temiz, sınırsız, ucuz ve doğa dostu enerji üretilir.

Panel, güneş enerjisi ile elektrik üretimine yarar. Güneş, Dünyamızı aydınlatmak ve ısıtmakla kalmayıp aynı zamanda en büyük enerji kaynağıdır. Güneşin yaydığı bu enerjiyi elektrik enerjisine paneller ile çevirebiliyoruz. Kısacası verimli bir enerji panelleri ile uygun elektrik üretimi için tercih ediliyor. Bir panel 25 yıl kadar enerji üretebilir.

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Paneli Fiyatı Ne Kadar?

Güneş Paneli Markası, Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, Verimliliği, sunulan garanti süresi, verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyatı için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

güneş paneli çeşitleri hakkında

güneş paneli çeşitleri nelerdir, monokristal,polikristal,ince film, esnek, saydam solar panel fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

100 Watt Güneş Paneli Fiyatı 340 TL Adet fiyatıdır.

125 Watt Güneş Paneli Fiyatı 365 TL

165 Watt Güneş Paneli Fiyatı 450 TL

180 Watt Güneş Paneli Fiyatı 485 TL

260 Watt Güneş Panel Fiyatı 630 TL

265 Watt Güneş Paneli Fiyatı 680 TL

270 Watt Güneş Paneli Fiyatı 720 TL

275 Watt Güneş Paneli Fiyatı 745 TL

280 Watt Güneş Paneli Fiyatı 755 TL

300 Watt Güneş Paneli Fiyatı 840 TL

315 Watt Güneş Paneli Fiyatı 860 TL

320 Watt Panel Fiyatı 880 TL

330 Watt Panel Fiyatı 910 TL

350 Watt Panel Fiyatı 970 TL

380 Watt Panel Fiyatı 1060 TL

385 Watt Panel Fiyatı 1120 TL

Güneş Enerji Sistemi Nedir?

Solar Enerji Sistemi, güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin genel adıdır. Genel olarak 2 adet enerji üretme sistemi bulunur. Off Grid sistem ve On Grid sistem.

Off Grid Solar Sistem Kurulumu

Off grid güneş enerji sistemlerinde bu sistemler elektriğin hiç olmadığı yerlerde paneller, şarj kontrol üniteleri, jel aküler (100 ah, 150 ah,200 ah jel akü) ve tam sinus akıllı inverter kullanılır.

Panellerinin ürettiği elektrik tam sinus akıllı inverter aracılığı ile akü gruplarına depolanır ve  depolanmış elektrik 220 volta çevrilerek kullanılabilir. Akşama kadar üretilen elektrik Gece kullanımları akülere depolanmış elektrikten kullanılacaktır. Bu kullanıma örnek Bağ evleri , karavanlar, yazlık evler için kurulum yapılmaktadır.

Güneş Paneli ile Akü Şarj Etme

Güneş Paneli ile Akü Şarj nasıl yapılır

Böylece, bağ evlerinde aydınlatma, televizyon ve buz dolabını, telefon şarjı gibi elektrik ihtiyaçlarınızı bu sistem ile karşılayabilirsiniz.

Akülü sistem fiyatları için Tıklayınız. https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri

On Grid Solar Sistem Kurulumu =

On grid Güneş Enerji Sistemlerinde şebeke ile uyumlu çalışan sistemleridir. Güneş panelleri, on grid inverter kullanılır. Güneş panellerinin ürettiği elektrik on grid inverter aracılığı anlık  220 volt veya 380 volta çevrilerek kullanılabilir.

Üretim fazlası enerjiyi anlaşma yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Bu sistemde aküler bulunmaz. Bu yazımızda On Grid sistemler hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemleri için Tıklayınız. https://satis.powerenerji.com/cati-uzeri-gunes-enerji-santrali-elektrik-uretimi

Güneş Enerjisinin Faydaları Nelerdir?

Güneş Enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları içerisinde yer alır. Dolayısı ile sınırsız, temiz ve çevre dostu bir enerji kaynağıdır. Tüm enerji kaynaklarının içinde doğaya zarar vermeyen, gelecek nesiller için temiz bir dünya bırakabilmek için fosil enerji kaynakları yerine daha uygun maliyetli, çevreye hiçbir zararı olmayan enerji kaynaklarına geçmemiz gerekmektedir.

  • Çevre dostudur.
  • Yenilenebilir Enerji Kaynakları grubundandır.
  • Uzun vadeli bir yatırım gereği maliyet bakımından diğer enerji kaynaklarına göre daha az maliyetlidir.
  • Hücre üretimi için bileşenler dünyamızda zaten mevcuttur. Hiçbir çecre kirliliği oluşturmaz.
  • Paneller özel ürün dür. Bu nedenle 25 yıl verimle elektrik üretebilir.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir