Solar Enerji Sistemi

Solar Enerji Sistemi nedir? Enerji Sistemleri hakkında bilgiler ve güneş enerjisi elektrik üretimi hakkında sık sorulan sorular nelerdir?

Solar enerji sistemi nedir? kurulumu maliyeti bir ev için hazır solar sistemler

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar Enerji Sistemi Nedir? Solar Enerji Sistemleri Nasıl Çalışır? Hazır Paket Sistemler, Bir evin elektrik ihtiyacı için Enerji Sistemi maliyeti nedir?

Solar Enerji; Güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde verilen addır. Güneşten gelen foton adındaki enerji torbacıkları solar enerji paneli tarafından elektrik enerjisine dönüştürülür. Bu sayede evimizde, iş yerimizde enerji ihtiyacını güneş enerji paneli ile sağlayabiliyoruz.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
Solar enerji sistemi nedir? kurulumu maliyeti bir ev için hazır solar sistemler

Solar enerji sistemi nedir? kurulumu maliyeti bir ev için hazır solar sistemler

Solar Enerji Sistemi

İçindekiler

Solar Enerji Sistemi dediğimizde Güneş enerjisi elektrik üretiminin birden fazla kullanım alanı vardır. Bunlar;

 • Off Grid Solar Enerji Sistemi (Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi)
 • On Grid Solar Enerji Sistemi
 • Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemi
 • Öz Tüketim Solar Enerji Sistemi

Off Grid Solar Enerji Sistemi (Akülü)

Off-Grid Solar Enerji sistemleri şebekenin olmadığı yerlerde güneşten elektrik üretmenizi ve aküler sayesinde üretilen elektriğin depolanarak gece de kullanılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan ürünler;

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
 • Güneş Paneli
 • Off Grid İnverter
 • Akü grubu
 • Şarj Kontrol Ünitesi dir.
Bağevi güneş enerjisi elektrik üretimi

Bağevi güneş enerjisi elektrik üretimi

Off-Grid sistemlerin kullanıldığı yerler;

 • Bağ Evleri
 • Yayla Evleri
 • Hobi Bahçeleri
 • Tekneler
 • Karavanlar

On Grid Solar Enerji Sistemi (Şebeke Bağlantılı)

On-Grid solar sistemler şebekeye bağlı sistemler olup akülerle depolamaya gerek kalmadan, üretilen elektriğin yerinde tüketilmesine dayalı sistemlerdir.

Kurduğunuz sistem sayesinde gündüz ihtiyacınız olan elektriği kendiniz üretmiş olursunuz, gece de şebekeden elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ay sonunda tüketilen ve üretilen elektrik enerjisi çift yönlü sayaç ile hesaplanarak belirlenen tarifelerde mahsuplaşabilirsiniz.

Bu sayede elektik faturanızda tasarrufa gitmiş ve amortisman süresini en aza indirgemiş olursunuz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

"On

On grid (Şebeke Bağlantılı) Solar Enerji Sistemleri Kullanıldığı Yerler;

 • Evler
 • Fabrikalar
 • Yazlıklar
 • Çiftlikler
 • Oteller
 • İşyerleri

 Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemleri

Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemleri güneş panelleri ile üretilen enerji ile sulama pompalarının çalıştırılmasını ifade eder. İster dalgıç pompa olsun isterse yüzey pompalar elektrik ile çalışan tüm pompalar güneş enerjisi ile yani solar enerji sistemleri ile çalıştırılabilmektedir.

Bu sayede bahçe sulaması ve tarla sulaması artık güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri ile yapılmaktadır.

 Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemleri

Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemleri

Solar Enerji Sistemleri Sık Sorulan Sorular

Mahsuplaşma Nedir? Mahsuplaşma Ne Demek?

Mahsuplaşma Yönetmelikte “belirli bir zaman dilimi içinde gerçekleşen, üretim ve tüketimin birbirinden düşülmesi sonucu kWh cinsinden net üretim veya net tüketim değerinin bulunması işlemi olarak tanımlanmıştır

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Mahsuplaşma usulü şebekenin olduğu yerde dağıtım şirketiyle yapılan anlaşmaya göre üretilen enerjinin aynı noktada tüketilmesi ve fazla enerjinin şebekeye verilmesi şeklindedir. Ürettiğiniz elektriği tüketiyor olmak yatırımınızın kısa sürede geri dönüşünü sağlamakla beraber, tüketiminizden fazla elektrik üretmeniz halinde belirlenen tarife fiyatından bölgenizdeki dağıtım şirketince satın alınmaktadır.

Evinizin tüm elektrik ihtiyacını Güneş enerjisi ile sağlayabilirsiniz. Oluşturulacak solar sistem kurulacak gücü için sınırlayıcı faktörler; kurulum yapılacak alan (arazi, çatı) ve bütçenizdir. Şayet şebekeye elektrik satışı da yapabilmek istiyorsanız elektrik dağıtım şirketi ile aranızdaki aboneliğe ait sözleşme gücü de sınırlayıcı bir faktördür.

Güneş panelleri elektrik üretmek için zorunlu olarak direkt güneşe ihtiyaç duymazlar, yağmurlu bulutlu havalarda dahi elektrik üretir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Güneş panelleri 25 yıla kadar elektrik üretebilir.

Güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri çatınızın işlevine ve binaya hiçbir şekilde zarar vermez. Kullanılan ürünlere bağlı olarak, metrekareye en fazla 22 kg ağırlık oluşturmaktadır.

Çatısına güneş enerjisi sistemi kuranlara elektrik faturalarında tüketilen enerji miktarından hesaplanan dağıtım bedeli % 50 indirimli olarak uygulanır, ihtiyaç fazlası üretilerek dağıtım sistemine verilen elektrik içinde dağıtım bedeli alınmaz.

BağEvi Güneş Enerjisi

POWER ENERJİ

Tel Whatsapp: 0532 745 27 63

info@powerenerji.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir