Solar Enerji Sistemleri Fiyatları

Bu yazımızda Solar Enerji Sistemleri yani güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Çayınız kahveniz hazırsa yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Solar Enerji Sistemleri Fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar Enerji Sistemleri Fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda. Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemleri, devlete elektrik satışı, devlet desteği ve hibeler kredi vene bankalar  ve daha fazlası.

Kahvenizi, çayınızı hazırlayın. Çünkü merak ettiğiniz güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri (Solar Enerji Sistemleri) hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri derledik.

Güneş Paneli Fiyatları

Önce Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Solar Enerji Sistemleri Nedir?

Solar Enerji Sistemleri; Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimini ifade eder. Arazi üzerine (GES) veya çatı üzerine kurulumu yapılan güneş panelleri (Solar Panel) ile elektrik üretilmesi üretilen enerjinin tüketilmesini veya üretim fazlası elektriğin satışı Solar Enerji Sistemleri kapsamındadır.

2018 yılında yürürlülüğe giren Yenilenebilir Enerji Kanunu mevzuatı uyarınca Evlerin, apartmanları (Ortak Tüketim) iş yerlerinin kendi elektrik ihtiyacı için güneş paneli (Solar Panel) ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi kurmalarına onay verilmiştir.

12.05.2019 tarihli Düzenlemeye göre güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri için aylık mahsuplaşma getirilmiş olup, çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinde üretim fazlası elektriğin elektrik dağıtım kurumlarına satışı daha karlı hale gelmiştir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemleri

Bu sayede Solar Panel ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi sistemi için yapılan yatırımın amortisman süresi kısalmıştır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri (Solar Enerji Sistemleri) 25 yıl ekonomik ömre sahip olup sistem maliyetini karşılama süresi (Amortisman Süresi) 7.5 yıl civarındadır.

Biraz Mola. Solar Enerji Sistemleri Kurulumlarımna ait Fotoğrafları İnceleyebilirsiniz.

Solar Enerji Sistemleri Nasıl Kurulur?

Solar Enerji Sistemleri için yatırım yapmadan önce ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ile görüşme yapmalısınız. Bu görüşmede evinizin, iş yerinizin veya işletmenizin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla çatınızda çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurmak istediğinizi bildirmelisiniz.

Bağ Evi Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Elektrik dağıtım kurumu yetkililerince, güneş enerjisi elektrik üretimi ( Solar Enerji Sistemi ) kurmak istediğiniz bölgede (mahalle, sokak vs.) uygun alt yapının olup olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemlerinde Batarya (akü) kullanılmaz bu nedenle güneş panelleri ile üretilen enerji çift yönlü elektrik saati ile elektrik dağıtım kurumuna verilmiş olur.

Ay sonu elektrik sayacınızı okumak için gelen personel elektrik üretiminizi ve elektrik tüketiminizi tespit eder.

Jel Akü Fiyatları

Elektrik tüketim değeri daha fazlaysa elektrik üretiminiz de olduğu için elektrik üretim değeri düşülür, aradaki farkı elektrik faturası olarak ödersiniz.

Elektrik üretiminiz fazla olması durumunda elektrik tüketim değeri düşülür, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size ödemesini yapar.

Aşağıdaki Videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede buraya kadar öğrendiğiniz bilgiler pekişecektir.

Solar Enerji Sistemleri Güneş Paneli

Solar Enerji Sistemleri nde en önemli ürün şüphesiz Güneş Paneli dir. Çünkü Solar Enerji Sistemi kurmaktaki amacınız evinizi, iş yerinizin elektrik ihtiyacını güneş paneli (Solar Panel) ile güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi ile karşılamak olmalıdır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ile 25 yıllık bir yatırım yapma düşüncesindesiniz. Bunun sonucu olarak 25 yılı dikkate aldığınızda kaliteli Güneş Paneli ile güneş enerji sistemi kurmak istemelisiniz.

Görüşmelerimizde yatırımcıların maliyetleri düşürmek amacıyla güneş enerjisi elektrik üretimi ( Solar Enerji Sistemleri ) de kullanılması gereken panellerin yerine maliyet itibari ile ucuz güneş paneli tercih etmek istediklerini görüyoruz.

Ucuz güneş paneli, verimi düşürülmüş güneş paneli dir. Yani ürünün fiyatını düşürdüğünüzde verimi de düşürmüş oluyorsunuz. Uzun bir yola çıkıyorsunuz dolayısı ile yol arkadaşınızın da size uyumlu ve sizi yarı yolda bırakmaması gerekir.

Güneş Paneli Fiyatları için Tıklayınız.

Solar Enerji Sistemleri Fiyatları

Solar Enerji Sistemleri Fiyatları kurulacak sistemin büyüklüğüne göre değişmektedir. Elektrik faturanızda yer alan aylık elektrik tüketim değeri (Kw) ve bu tüketim değeri için ödenecek TL rakam sizin için Solar Enerji Sistemi hesaplamasında baz alınacak değerlerdir.

Aylık bazda (Ocak-Aralık) Elektrik tüketim değerleri ortalaması ve bu tüketimler için ödenen fiyat ortalaması dikkate alınarak ihtiyacınız olan Solar Enerji Sistemi ( Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi ) hesaplaması yapılır.

Evler İçin Solar Enerji Sistemleri

2019 yılında yapılan düzenlemeye göre ev çatılarında, apartman çatılarında güneş paneli (solar panel) ile güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir. Bu kapsamda evler için maksimum 10 kw olacak şekilde güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir.

Evinizin elektrik ihtiyacı için kurmak istediğiniz güneş enerjisi elektrik üretimi sisteminde yukarıda açıkladığımız Elektrik Fatura bilgileri ve çatınıza ait kullanılabilir m2 alan bilgisi gerekmektedir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Adım Adım Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yazımızı okuyabilirsiniz.

3 kw Solar Enerji Sistemi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 kw Solar Enerji Sistemi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 kw Solar Enerji Sistemi Fiyatı

Evinizin Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Maliyetleri için Tıklayınız.

Solar Enerji Sistemleri Devlet Desteği

Evler için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemlerinde Devlet desteği bulunmamaktadır. Bu sistemleri tamamen kendi öz kaynaklarınız ile kurmak durumundasınız.

İşletmeler için Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri kurulumunda aşağıdaki kurumlar aracılığı ile proje hazırlamanız durumunda hibe imkanları bulunmaktadır.

  • Kosgeb
  • TKDK
  • Tarım Bakanlığı

Solar Enerji Sistemleri Kredi Veren Bankalar

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Sistemlerinin yaygınlaşması ile Solar Enerji Sistemleri Kredi imkanları da artmaktadır. Bu sistemleri için aşağıda yer alan bankalar kredi imkanı sunmaktadır.

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası

 10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Projesi (Örnek)

Yukarıda açıklamasını yaptığımız Solar Enerji Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi (Solar Enerji Sistemleri ) kurulum aşamalarına ait fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Balıkesir Avşa Adasında Müşterimiz için kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemimiz.


Villa Çatısı; Güneş Panelleri için Panel Sehpası Yapılacak zemin

 

Panel Sehpası Yapılacak zemin sağlam olmak zorunda. Avşa adasında Rüzgar Eksik olmuyor. Güneş Panelleri sehpasını binaya montajı başladı.

Güneş Panel Sehpası kurulumu tamamlandı. Antipas ve epoksi boya uygulaması yapılıyor.

 

Güneş Panel Sehpası boyama işlemi tamamlandı.

Güneş Panelleri, Güneş panel sehpasına montajı başlandı.39 Adet 260 Watt Poly Kristal Güneş Paneli kuruluma hazır

Güneş panel montajı tüm hızı ile devam ediyor.

Güneş Panellerinden maksimum verim alabilmek amacıyla Güneş panelleri belirli bir derecede Güney yönlü olarak montajı yapılır.

Güneş panelleri doğru montaj uygulaması ile uzun yıllar (25 yıl) enerji üretebilir.

 

Güneş Panelleri ve montajı nizami olmak zorundadır. Güneş panel sehpasına dört bir yanından montaj işlemi tamamlandı.

 

Resimden de görüleceği üzere sağlamlık ön planda olmalı. Aksi halde rüzgara karşı mukavemet gösteremeyen güneş panel sehpası ve paneller yerlerinden çıkabilir, kırılabilir.

Güneş Paneli sehpası kuruldu, panel montajları tamamlandı.

 

Villa tesisatına giden kablolar.

Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden veya info@powerenerji.com mail adresi aracılığı ile bize sorabilirsiniz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

0532 745 27 63

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir