Solar Enerji Nedir? Solar Enerji Fiyatı

Solar Enerji Nedir?, Solar Güneş enerjisi paneli, Ev için solar enerji paneli ile elektrik üretimi ve devlete satışı?, Güneş panelinden elektrik üretmek ve satmak karlı mı?

Solar Enerji Sistemleri Fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar Enerji, solar güneş paneli sıklıkla duymaktayız nedir bu kavramlar? Güneş paneli ile elektrik üretimi hakkında bilmek istedikleriniz bu yazımızda.

Son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz solar enerji, solar panel ve güneş paneli aslında aynı kavramları ifade eder. Bu kavramlar Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi ile elektrik üretimini ifade etmektedir.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

Solar Enerji Nedir? Solar Enerji Fiyatı

İçindekiler

Solar Enerji Nedir? Solar Enerji, güneş ışınımında yer alan fotonların yani enerji torbacıklarının solar panel tarafından elektrik enerjisine dönüştürülmesidir. Her dakika dünyamıza düşen ışınımı güneş panelleri ile elektrik enerjisine dönüştürebiliyoruz.

Güneş panelleri artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Çünkü teknoloji çağında olan insanoğlu için elektrik enerjisi artık vazgeçilmez dir. Doğada da olsanız plazada çalışıyor olsanız elektriğe sürekli ihtiyacınız olacaktır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Bu yazımızda Güneş enerjisi yani solar enerji ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Solar Enerji Elektrik Üretimi

2018 yılı itibari ile özel mülkiyete ait boş ev çatıları, iş yerleri çatıları ve fabrika çatılarına güneş paneli kurulumu yapılması ile güneş enerjisi elektrik üretimi yolu açılmıştır. Artık Fazla üretilen enerji ilgili elektik dağıtım kurumuna satılabilmektedir.

12 Mayıs 2019 da yayınlanan Türkiye Yenilenebilir Enerji Yönetmeliğine göre artık bina çatı üstü ve bina cephelerinde yenilenebilir enerji kaynaklarından olan temiz, sınırsız enerji kaynağı güneşten elektrik üretilebilecek, ihtiyaç fazlası elektrik olması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilmek mümkündür.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Solar Enerji Elektrik Üretim Sistemleri Nelerdir?

Solar Enerji Sistemi, güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinin genel adıdır. Genel olarak 2 adet enerji üretme sistemi bulunur. Off Grid sistem ve On Grid sistem.

Off Grid Solar Sistem Kurulumu = Off grid güneş enerji sistemlerinde bu sistemler elektriğin hiç olmadığı yerlerde Güneş panelleri, şarj kontrol üniteleri, jel aküler (100 ah, 150 ah,200 ah jel akü) ve tam sinus akıllı inverter kullanılır.

Güneş panellerinin ürettiği elektrik tam sinus akıllı inverter aracılığı ile akü gruplarına depolanır ve  depolanmış elektrik 220 volta çevrilerek kullanılabilir. Akşama kadar üretilen elektrik Gece kullanımları akülere depolanmış elektrikten kullanılacaktır.

Bu kullanıma örnek Bağ evleri , karavanlar için güneş enerjisi, yazlık evler için kurulum yapılmaktadır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Böylece, bağ evlerinde aydınlatma, televizyon ve buz dolabını, telefon şarjı gibi elektrik ihtiyaçlarınızı bu sistem ile karşılayabilirsiniz.

Akülü sistem fiyatları için Tıklayınız. https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri

On Grid Solar Sistem Kurulumu = On grid Güneş Enerji Sistemlerinde şebeke ile uyumlu çalışan sistemleridir. Güneş panelleri, on grid inverter kullanılır. Güneş panellerinin ürettiği elektrik on grid inverter aracılığı anlık  220 volt veya 380 volta çevrilerek kullanılabilir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Üretim fazlası enerjiyi anlaşma yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Bu sistemde aküler bulunmaz. Bu yazımızda On Grid sistemler hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Evler İçin Solar Enerji Elektrik Üretim Sistemleri

Mayıs 2019 da yayınlanan Türkiye Yenilenebilir Enerji Yönetmeliğine göre artık bina çatı üstü ve bina cephelerinde yenilenebilir enerji kaynaklarından olan temiz, sınırsız enerji kaynağı güneşten elektrik üretilebilecek, ihtiyaç fazlası elektrik olması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilmek mümkündür.

Bir Evin Elektrik İhtiyacı Solar Enerji Sistemi ile Karşılanabilir mi?

Evet. Evinizde kullandığınız tüm elektrikli ürünler için gerekli olan elektriği Güneş Panelleri ile yani solar sistemler ile karşılayabilirsiniz.

BağEvi Güneş Enerjisi

Ortalama bir evin elektrik ihtiyacı için maliyet vermek gerekirse, bir aylık elektrik tüketiminiz ve elektrik faturası için ödediğiniz rakamdan yola çıkarak size uygun sistemler arasında fiyat verilebilir.

Çatıda Elektrik Üretimi ve Devlete Enerji Satışı

Artan elektrik maliyetleri nedeniyle evlerin elektrik ihtiyacı için artık ev çatılarında Güneş Paneli ile elektrik üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle ilinizdeki elektrik dağıtım kurumu ( Aydem, limak, Gediz, Boğaziçi vs ) ile görüşme yapmanız ve Yasal İzin ( Çağrı Mektubu) almanız gerekmektedir.

Çatı üstüne kurulan güneş panelleri gün içerisinde elektrik üretir, Bu sistemlerde batarya (Akü) kullanılmaz. Üretilen elektrik Çift yönlü elektrik sayacı ile elektrik dağıtım kurumuna verilir. Aynı zamanda şebekeden elektrik kullanmaya devam edersiniz.

Ay sonunda elektrik sayacınız okunmaya gelinir. Bu durumda elektrik üretiminiz ve elektrik tüketiminiz tespit edilir.

Elektrik Tüketiminiz Fazla iseElektrik Tüketiminizden – Elektrik Üretiminiz çıkartılır, aradaki fark tutarını ödersiniz.

Elektrik Üretiminiz Fazla iseElektrik Üretiminizden – Elektrik Tüketiminiz çıkartılır, aradaki farkı elektrik dağıtım kurumu size öder. Ödeme işlemi nakden olduğu gibi sonraki aylarda gelebilecek elektrik faturasını ödemek için sistemde bırakabilirsiniz.

Ev İçin Solar Enerji Sistemi Maliyeti

Eviniz için solar enerjiye dayalı elektrik üretimi kurmak istiyorsanız maliyet bilgileri aşağıdaki gibidir.

Örneğin: Faturanıza uygun Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Maliyetleri (Linklere Tıklayarak Detayları görebilirsiniz.)

Elektrik Faturası 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Elektrik Faturası 800 TL civarında Geliyorsa 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

Evler için Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetileri için Tıklayın

Bir Evin Elektrik İhtiyacını Karşılayacak Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi hakkındaki videomuzu izleyin.

3 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 200 TL civarında Geliyorsa 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 4.300 Usd civarındadır.

3 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 28 m2 alan olması gerekmektedir.

3 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 400 TL civarında Geliyorsa 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 6.420 Usd civarındadır.

5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 44m2 alan olması gerekmektedir.

5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

7,5 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası 600 TL civarında Geliyorsa 7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 7.5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 680 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

7,5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 8.890 Usd civarındadır.

7,5 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 70m2 alan olması gerekmektedir.

7,5 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

10 Kw Solar Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kurulum Maliyeti

Bir evin veya işletmenin Elektrik Faturası aylık 800 TL civarında Geliyorsa 10 kw on grid 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 10 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye çoğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi maliyeti 12.200 Usd civarındadır.

10 Kw enerji sistemi için Çatı Alanında tercihen Güney Cepheli minimum 90m2 alan olması gerekmektedir.

10 Kw enerji sistemi için Videomuzu İzleyin.

Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

  1. Doga Cubukcu dedi ki:

    Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

  2. Yasmin Cevahir dedi ki:

    Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir