Solar İnverter

Solar inverter nedir? Solar inverter çeşitleri nelerdir? İnverterler ne işe yarar? Güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde invertör seçimi hakkındaki yazımızı okumalısınız.

Solar İnverter Nedir Ne işe yarar İnvertör Fiyatları İnverter Çeşitleri Tam Sinus İnverter Modifiye Sinus İnverter Akıllı İnverter Of grid İnvertör on grid şebeke uyumlu inverter fiyatları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar İnverter, güneş enerjisi panelleri tarafından üretilen enerjiyi 220 volt veya 380 volt’a çeviren cihazların genel adı dır.

Güneş panelleri, güneş ışınlarını kullanarak DC (doğru akım) üretirler. Solar inverter ise DC akımı AC akıma dönüştürmek için kullanılan invertörler dir.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

İnverterler, güneş paneli invertör ü veya güneş enerjisi elektrik üretimi çeviricisi olarak biliniyor her ne kadar farklı isimlerle de anılsalar temelde invertörün görevi güneş panellerinin üretiiği enerjiyi bizim kullanımıza dönüştürmeye yarayan aletlerdir.

solar inverter nedir invertor fiyatlari tam sinus akilli modifiye ongrid inverterler off grid inverter fiyati kurulumu maliyeti baglantisi

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Solar İnverter

İster konut isterse de ticari bir işletme olsun kullanılan aletlerin büyük çoğunluğu AC (Alternatif Akım) akımla çalışmaktadır. Örneğin buzdolabından, televizyona, mikrodalga fırından bulaşık makinasına ve ampüllere kadar evlerimizdeki tüm aletler AC akımla çalışır.

Dolayısıyla solar inverter bir güneş enerjisi sistemi ana elemanlarından dır.

Solar inverterlerin hizmetleri DC-AC dönüşümle sınırlı değildir.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş enerjili sisteminizin performansının görüntülenmesi, arızaların tespiti ve sorunların giderilmesinde de  kritik bir rol üstlenirler.

Dahası, uygun inverter seçimiyle ürettiğiniz fazladan enerjiyi depolayabiliyor veya şebekeye yönlendirebiliyorsunuz.

Solar İnverter Ne İşe Yarar?

Solar inverter ne işe yarar sorusunun cevabını şu şekilde verebiliriz:

  • DC akımın AC akıma dönüştürülmesi
  • Enerji üretiminin en üst seviyede tutulması
  • Sistemin güvenli bir şekilde işletilmesi
  • Şebeke veya solar batarya (solar akü) ile entegrasyon sağlaması
  • Güç üretiminin anlık düzeyde izlenmesine imkan tanıması

Solar İnverter Çeşitleri Nelerdir?

Solar inverterler; On grid inverter, off grid inverter ve Hibrit inverter olarak temelde 3 bölüme ayrılır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

On-grid İnverterler

On grid inverterler şebeke elektriği ile birlikte kullanılan inverterlerdir. Gerek öz tüketim sistemleri gerekse şebekeye elektrik satışı yapmayı planlıyorsanız on grid inverter kullanmanız gerekecektir.

Şebeke Uyumlu ve Öz tüketim Sistemleri için On Grid İnvertör Fiyatları

Şebeke Uyumlu ve Öz tüketim Sistemleri için On Grid İnvertör Fiyatları

Şebeke Uyumlu ve Öz tüketim Sistemleri için On Grid İnvertör Fiyatları için tıklayın.

Off-grid İnverterler

Off-grid inverterler şebekeden bağımsız olarak çalışabilir. AC ya da DC Coupled (kuplaj) olarak ayarlanabilecek bütünleşik şarj ünitesine sahiptir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Çok fonksiyonlu inverter olarak da adlandırılan off-grid inverterler şebekeye bağlı ileri düzey hibrit sistemlerinin tasarımınında da kullanılmaktadır.

Off Grid İnvertör Fiyatları

Off Grid İnvertör Fiyatları

Off Grid İnvertörler ( Tam Sinus, Modifiye Sinus İnverter) Fiyatları için Tıklayınız.

Hibrit İnverterler

Hibrit inverterler şebekeye bağlı (on-grid) ve şebekeden bağımsız (off-grid) çözümlerini birlikte sunan cihazlardır. Güneş enerjisinden elektrik üretme amaçlı kurulan bir sistemde solar aküleri (lityum batarya, solar jel akü ) sisteme doğrudan bağlamayı mümkündür.

BağEvi Güneş Enerjisi

İnvertörün, ‘DC Coupling’ özelliği sayesinde uzmanlarca aküye müdahale edelir. Hem şebekeden bağımsız hem de şebekeye bağlı bir sistem ihtiyacı söz konusuysa en ekonomik çözüm yoludur diyebiliriz.

Kesintilerden etkilenmemek, hem solar akü hem de şebekenin nimetlerinden faydalanmak isteniyorsa oldukça ideal bir çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.