Solar Panel Fiyatı 2020 Evler için Solar Enerji Maliyeti

Güneş Enerjisi elektrik üretim sistemleri solar panel fiyatları hakkında olacaktır. Solar paneller, fotovoltaik panel, elektrik paneli, güneş enerjisi paneli ve güneş pili olarak ta bilinir. Farklı isimler ile bilinseler de aslında kullanım amacı güneş enerjisi elektrik üretimi içindir.

2020 solar enerji paneli fiyatları güneş enerjisi elektrik üretimi maliyeti (Ges)

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Solar Panel Fiyatı ve solar enerji paneli özellikleri hakkında olacaktır. Solar Paneller, monokristal solar panel ve polikristal solar panel olmak üzere ve watt gücüne göre farklı özelliklere ve fiyatlara sahiptir. Solar panel (güneş paneli) ile güneş enerjisi sistemleri ile elektrik üretebilir ve bir evin tüm elektrik ihtiyacı için kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda Solar paneller hakkında aklınıza takılan bir çok soruya yanıt bulacaksınız. Bunlardan bazılar; solar panel fiyatları, solar panel çeşitleri, solar panellerde verimlilik, evler için solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretimi ve maliyeti gibi, hazırsanız yazımızı okumaya başlayınız.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları

2018 Yılından itibaren evlerde, apartmanlarda solar panel ile güneş enerjisi elektrik üretimine izin verilmiştir.. Şebeke ile uyumlu bu sistemlerde bir evin veya ortak kullanımın enerji ihtiyacı güneş enerjisinden sağlanabiliyor üstelik ihtiyaç fazlası elektrik, anlaşma yapılması durumunda elektrik dağıtım kurumuna satılabiliyor.

Solar Panel diğer isimleri de şöyledir; güneş paneli, fotovoltaik panel, pv panel, güneş pili, elektrik paneli… Farklı isimlerle anılsa da aslında hepsi tek bir üründür. Ve Güneş enerjisi ile elektrik üretir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Solar Panel Fiyatı

İçindekiler

Solar panel fiyatlarını anlatacağız. Ancak daha öncesinde size bu elektrik panelleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Güneş ışığı, foton ismi verilen enerji paketleri barındırır. Bu enerji paketleri güneş ışığı ile beraber dünyamıza iner böylece enerji paketlerindeki enerjiyi güneş paneli ile yani solar panel ile elektrik enerjisine dönüştürebiliyoruz.

Yenilenebilir enerji kaynakları‘ndan olan güneş enerjisi ile temiz, sınırsız ve doğa dostu enerji üretilir. Bu sayede gelecek nesillere doğaya zararı olmayan, doğanın dengesini bozmadan temiz bir dünya bırakabiliriz.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş enerji paneli fiyatı, panelin üretilmesi için kullanılan bileşenler, güneş paneli için sunulan garanti koşulları ve solar panel garanti süresi gibi değerler dikkate alındığında farklılık gösterir.

güneş paneli çeşitleri hakkında

güneş paneli çeşitleri nelerdir, monokristal,polikristal,ince film, esnek, saydam solar panel fiyatı

Solar Panel Nedir? Ne İşe Yarar?

Solar Panel, güneş enerjisi ile elektrik üretimine yarar. En büyük enerji kaynağı olan Güneş, Dünyamızı aydınlatmak ve ısıtmakla kalmayıp aynı zamanda elektrik enerji kaynağıdır. Güneşin yaydığı bu enerjiyi elektrik enerjisine Solar paneller ile çevirebiliyoruz.

Yüksek verimli bir enerji panelleri  elektrik üretimi için tercih ediliyor. Bir solar enerji paneli 25 yıl kadar enerji üretebilir. Aslında 25 yılın sonunda dahi elektrik üretimini sürdürmektedir. Verim değeri 25 yılın sonunda azaldığı için ekonomik ömür olarak 25 yıl belirlenmiştir.

turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

turkiye-illere-gore-gunes-enerjisi-potansiyeli-haritasi

Türkiye, güneş enerjisi elektrik üretimi için uygun, güneşlenme potansiyeli yüksek bir ülkedir. Ges yani güneş enerjisi sistemleri yatırımları önce çok kabul görmemesine rağmen günümüzde yüzlerce adet ges yatırımı bulunmaktadır.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları
Güneş Enerji Santrali

Güneş Enerji Santrali diğer adıyla güneş paneli tarlası

Solar Panel Nedir Nasıl Çalışır? Nasıl Elektrik Üretir?

Güneş en büyük ve sınırsız enerji kaynağıdır. Solar Panel yüzey alanına düşen güneş ışınımı, panel bileşenlerinden olan silikonlar sayesinde elektrik enerjisine dönüştürülür. Her bir hücre aynı pillerde olduğu gibi bir negatif bir de pozitif katmandan oluşur.

Her bir hücrenin ürettiği enerji, kendinden sonra gelen hücreye aktarılarak eksi ve artı çıkışları için akım meydana getirir. Bu sayede solar panellerde yer alan hücre sayısına göre enerji elde edilmiş olur.

Solar Panel Watt Ne demek? Solar Enerji Panelleri Kaç Watt?

Solar Panel Watt, bir solar panel bir (1) saatte ürettiği enerjiyi ifade eder. Solar enerji paneli watt gücü enerji üretim birimidir. Bir güneş enerji paneli etiketinde yazan watt değeri kadar enerji  üretebilir.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo
gunes enerjisi paneli 1

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Örneğin bir solar enerji paneli üzerinde 180 watt peak yazıyor ise o panel  saatte 180 watt enerjiyi üretebileceğini gösterir.

Yüksek verimli bir güneş enerjisi paneli 10 watt ile 385 watt arası enerji veren ürün gamından oluşabilir. Önce küçük paneller dediğimiz 10 watt ile 180 watt arası solar panelleri sonra ise büyük panelleri dediğimiz 200 watt ile 385 watt arası solar panelleri görmekteyiz.

İhtiyacınıza uygun güneş panelleri almak istediğinizde önce güneş panelleri verimliliklerine bakmalısınız. Çünkü doğru panel seçildiğinde maksimum verim elde edilir.

BağEvi Güneş Enerjisi

Solar Panel Fiyatı Ne Kadar? Kaç TL?

Bir solar panel fiyatı, panel üzerinde yazan watt gücüne bağlı olduğu gibi aynı zamanda paneli üreten etken maddelerin kullanım miktarına göre daha fazla değişmektedir.

Polikristal panel veya monokristal panel gibi farklı ihtiyaç için üretilen düşük maliyetli yüksek verimli solar panel hangi bileşenlerden oluşuyor ise farklı fiyatlara satışa sunulmuş olarak görebilirsiniz.

Solar Panel Fiyatı (2020 Yılı)

Solar Enerji Paneli Fiyatları, Solar Panel Markası, güneş paneli Üretim Yılı, Solar Panel Teknik Özellikleri, güneş paneli Verimliliği, solar enerji paneli için sunulan garanti süresi, güneş enerjisi paneli için verilen ekonomik ömür garantisi bu değerler hep maliyeti etkilemektedir. Satışa sunulan solar sistem paneli fiyat listesi aşağıdadır. Doğru paneli almak istediğinizde en uygun fiyat için listemizle kıyaslama yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Unutmayın düşük kaliteli hücreli paneller ucuza satılıyorken, yüksek kaliteli hücrelerden oluşan solar paneller ise daha maliyetlidir.

Solar Enerji Panelleri Fiyatları

100 Watt Solar Panel Fiyatı 340 TL Adet fiyatıdır.

125 Watt Solar Panel Fiyatı 365 TL

165 Watt Solar Panel Fiyatı 450 TL

180 Watt Solar Panel Fiyatı 485 TL

260 Watt Solar Panel Fiyatı 630 TL

265 Watt Solar Panel Fiyatı 680 TL

270 Watt Solar Panel Fiyatı 720 TL

275 Watt Solar Panel Fiyatı 745 TL

280 Watt Solar Panel Fiyatı 755 TL

300 Watt Solar Panel Fiyatı 840 TL

315 Watt Solar Panel Fiyatı 860 TL

320 Watt Solar Panel Fiyatı 880 TL

330 Watt Solar Panel Fiyatı 910 TL

350 Watt Solar Panel Fiyatı 970 TL

380 Watt Solar Panel Fiyatı 1060 TL

385 Watt Solar Panel Fiyatı 1120 TL

En ucuz Solar enerji paneli fiyatı e-mağazamız satis.powerenerji.com da bulabilirsiniz.

Solar Panel Markaları Nelerdir?

Türkiye piyasasında şuan toplam 41 adet solar enerji paneli markası bulunmaktadır. Tüm paneller hangi kategoriler (1.kalite, 2. kalite 3.kalite vs) içinde olduğuna göre farklı fiyattan alıcı bulabilmektedir.

Axitec, Americasolar ,Alfa ,Anel ,Astronergy ,BYD ,Bosch ,CW Enerji ,Canadian ,CSUN ,ET ,EGing PV ,First ,Gazioğlu ,Hanwha ,HT-SAAE ,Heckert ,IBC ,Jinko ,JA ,Luxra ,LDK ,Mitsubishi ,Miasole ,Panasonic ,Plurawatt ,Profsolar ,Renesola ,SolarTürk ,Schmid-Pekintaş SunSolar ,SolarWorld ,Sunrise Solartech ,Suntech ,Sharp ,Tera ,Trina ,Upsolar ,Ulica ,Viessmann ,Yingli gibi farklı panel markaları var dır.

Solar Panel Nasıl Yapılır? Solar Enerji Paneli Nasıl Üretilir?

Bir solar paneli üretim hikayesi silikon adı verilen elementler ile başlar. Silikonun saflığı arttırılması durumunda panellerin verimi de artacaktır. Aslında panellerin maliyetini etki eden kısım bu saflığı arttırma esnasında oluşur. Siz en iyisi videomuzu izleyiniz.

Büyük Solar Panel – Küçük Solar Panel Ayrımı

Büyük güneş paneli ile küçük güneş paneli ayrımı panellerin üretim gücü ile ilgilidir. Bu nedenle solar panel enerji üretim değeri size konu hakkında bilgi verecektir. Örneğin;

10 Watt ile 180 Watt arası güneş panelleri 12 volt çıkış verir, Bu nedenle bu panel grubu küçük güneş panelleri olarak bilinir. Örnek: 40 watt, 100 watt, 165 watt güneş paneli gibi

180 watt üzeri fotovoltaik güneş paneli ise 24 volt ve çıkış verdikleri için büyük fotovoltaik güneş paneli olarak adlandırılırlar. Örnek: 275 watt, 300 watt, 365 watt güneş paneli gibi

Solar Panel Çeşitleri Nelerdir?

Solar Panel çeşitleri aşağıda listelenmiştir. Daha önce bilmediğiniz solar enerji panelleri ile ilgili kavramları öğrenebilirsiniz.

Solar güneş Enerji Panel Fiyatı

Solar Enerji Panel Fiyatı

Monokristal Panel :

Monokrsital Solar Enerji Paneli Nedir? Monokristal saf silikondan üretilen güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahiptir. Monokristal hücreler siyaha yakın koyu renklidir. En verimli panel türüdür.

Perc Monokristal Solar Enerji Paneli ise enerji verimliliği daha da arttırılmış fotovoltaik güneş paneli çeşiti dir. Monokrsital Solar Enerji Paneli fiyatı  e-mağazamızdan inceleyebilirsiniz.

Monokrsital Solar Enerji Paneli fiyatı

Monokrsital Solar Enerji Paneli fiyatı

Polikristal Panel:

Polikristal Solar Enerji Paneli Nedir? Polikristal silikondan üretilen hücreler, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılır. Dikdörtgen hücrelerden oluşur, Polikristal hücre renkleri mavidir. Verimli panellerdir. Türkiye Ges sahalarında polikristal ürünler tercih edilmektedir.

Polikristal Solar Enerji Paneli fiyatı  e-mağazamızdan inceleyebilirsiniz.

Polikristal Solar Enerji Paneli fiyatı

Polikristal Solar Enerji Paneli fiyatı

Esnek Panel:

Esnek Solar Enerji Paneli Nedir? İşlevi gereği esnek alanlarda elektrik üretimi için üretilen panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, kotra gibi araçlarda kullanılır. Verimliliği nispeten düşük tür.

Esnek Solar Enerji Paneli Fiyatları diğer güneş panelleri fiyatlarına nazaran daha yüksektir. Esnek güneş panelleri Karavan veya bina yüzey alanlarında kullanılır.

Yarı Esnek :

Yarı Esnek Solar Enerji Paneli Nedir? Yarı Esnek Solar Enerji Paneli Nedir? Tam esnekliğe sahip olmasa da belirli bir derece esnekliğe sahip olan panellere verilen addır. Düşük verimlidir.

İnce Film Güneş Paneli:

İnce Film Solar Enerji Paneli Nedir? Hafif yapısı ve kolay montaj olabilmesi nedeniyle bu ürün tercih edilir. Çok verimli değildir. Bu paneller için daha fazla alana ihtiyaç vardır. Bu ürün verimlilik bakımından orta sekment yer alır.

Saydam Güneş Paneli:

Saydam  Solar Enerji Paneli Nedir? Şeffaf yani ışığı arka tarafa geçirmesi nedeniyle bina yüzeylerinde, ve bina camları için üretien paneller dir.

Güneş Paneli Kiremiti:

Solar Enerji Paneli Kiremit Nedir? Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılan ürün dür. Arge aşamasında olan Güneş Paneli fiyatı oldukça yüksekti.

Güneş Enerjisi Paneli Kiremit ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.powerenerji.com/kiremit-gunes-paneli-solar-tiles-ozellikleri-ve-fiyati.html sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Paneli Kiremit

Güneş Enerjisi Paneli Kiremit

HalfCut (Half-Cut) Güneş Paneli:

Half Cut Enerji Paneli Nedir? Standart Solar Panel hücreyi ikiye kesilmesi ile elde edilen ve verimliliği amaçlayan panel çeşidi dir.

Half Cut Enerji Paneli Fiyatları diğer güneş panelleri fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksektir. Halfcut (Half cut) güneş enerjisi paneli görüntüsü aşağıdaki panel hücreleri gibi ikiye bölünmüş solar hücrelerden oluşur.

halfcut (Half cut) güneş enerjisi paneli fiyatı

halfcut (Half cut) güneş enerjisi paneli nedir fiyatı kaç tl

Perc Hücre Solar Panel:

Perc Monokristal Solar Enerji Paneli Nedir? Perch hücre güneş panellerinin amacı, güneş ışınımından maxsimum yararlanmak ve elektrik enerjisine dönüştürmek için geliştirilen hücre verimlilik arttırma teknolojisidir.

Perc Monokristal Solar Enerji Paneli Fiyatları panel verimliliği nedeniyle yüksektir.

PERC-Cell-Technology-perc-nedir-ne-demek-ozellikleri-teknoloji-hucre-gunes-paneli-fiyati-solar

PERC-Cell-Technology-perc-nedir-ne-demek-ozellikleri-teknoloji-hucre-gunes-paneli-fiyati-solar

Solar Panel Verimliliği Nedir?

Solar Enerji Paneli Verimliliği Ne demektir? Verimlilik, güneş panel yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin Bu oran Polikristal için % 18, monokristal için %24 seviyelerindedir.

Akülü – Bataryalı Sistem Elektrik Üretimi ( Off Grid Sistemler)

Solar Enerji Akülü sistemlerde, solar panel tarafından üretilen enerji şarj kontrol ünitesi aracılığı ile akü yani batarya gruplarına depolanır. Depolanan enerji inverter ile 220 volta çevrilerek elektrik enerjisi elde edilmiş olur.

Solar Paket ( Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri,

Solar Paket ( Akülü) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi Fiyatı

Bu sistemler elektrik enerjisinin hiç olmadığı bağ evi, yazlık, tekne, karavan, doğa ve kamp alanlarında kullanılır.

Akülü solar enerji sistemlerimizi incelemek için https://satis.powerenerji.com/Solar-Paketler-ev-icin-karavan-yazlik-yayla-evleri 

Çatıda Elektrik Üretimi – Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ( On Grid Sistemler)

Evler için Solar enerji sistemleri. Ev, bina, iş yeri, fabrika ve apartman çatılarında güneş panel ile evin, iş yerinin veya fabrikanın elektrik ihtiyacı için enerji üretilebilir, üretim fazlası enerji elektrik dağıtım kurumuna satılabilir. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması gerekmektedir. Bu durumda çatı üstüne kurulacak ges sistemi ile enerjinin tümü bu sistemler ile sağlanabilir.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Fiyatı

Evler için güneş enerjisi elektrik üretim sistemi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Solar Enerji Tarımsal Sulama Sistemleri

Tarla sulama için kullanılan su pompalarını güneş paneli ile çalıştırıyoruz. 1 Hp yani 1 beygir pompalardan 150 beygire kadar tüm sulama pompaları güneş enerjisi paneli ile çalıştırılmaktadır. Bu sayede sabah 08.00 ile akşam 18.00 arası tarla sulama pompaları sürekli olarak çalışacaktır.

Tarımsal sulamada kullanılan enerji panel ile üretilen enerji pompa sürücü inverterine iletilir. Sürücü pompanın frekansına ve voltaj ayarına göre düzenlediği enerji ile pompa yani sulama motorlarını çalıştırabilir.

Güneş Enerjili Sulama

Güneş Enerjili Sulama Sistemi nedir?

Artan mazot maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları dikkate alındığında panel sistemli sulama sistemleri karlı bir yatırımdır. Çünkü yapılan yatırım maliyeti 5 yılda amorti ettiği gibi 25 yıl kullanım ömrüne de sahiptir.

İster ceviz bahçesi sulayın isterse patates, pancar, yonca veya silajlık mısır… Kullanmak istediğiniz pompa beygir gücünü bize bildirmeniz yeterlidir. Size fiyat teklifi vermek isteriz.

Solar Panel Yüksek Gelen Elektrik Faturalarına Çözüm Olabilir mi?

Solar enerji paneli ile bir evin tüm elektrik ihtiyacı için elektrik üretmek. Son zamanlarda Türkiye de yapılan elektrik zamları sonrasında solar enerji elektrik üretimi sıklıkla konuşulmaya başlandı. Artık ev çatıları veya fabrika çatıları gibi alanlarda solar çatı sistemleri ile elektrik üretilebiliyor, üretim fazlası elektrik elektrik dağıtım kurumlarına satılabiliyor.

Evler için üretilen enerji ay sonunda mahsuplaşma yöntemi ile enerji dağıtım firmaları tarafında fazla üretilen enerjinin üreticiye ödeme yapması ile neticeleniyor.

Solar Çatı enerji sistemleri nasıl çalışır, sistem nasıl elektrik üretir ve solar çatı sistemleri elektrik enerjisi şebekye nasıl verilir merak ediyorsanız videomuz tam size göre.

Güneş en büyük bir enerji kaynağı.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Arayınız

Evler için Güneş Enerjisi Kurulum Maliyetleri

2020 yılı Evler için Solar Çatı Güneş Enerjisi Kurulum maliyetleri aşağıda dır.

Elektrik kw fiyatı 0,71 krş civarındadır. Mashuplaşma sonrası üretim fazlası elektrik satışı kw fiyatı 0,39 krş tur.

1 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)1.165Usd + Kdv
3 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)3.495Usd + Kdv
5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)5.825Usd + Kdv
7.5 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)8.737Usd + Kdv
10 Kw Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti (Ges Maliyeti)11.650Usd + Kdv

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

  1. Mehmet Akif Özgür dedi ki:

    Bilecik Bozüyük te 12 dönüm tarlama kurmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz

  2. Burhan dağkıran dedi ki:

    3+1 evde ne kadar güç kurmak lazım maliyeti ne kadar

  3. Sinan dedi ki:

    Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi için Fiyatlar Türkiye için çok fazla normalde 1kw için 650-800$ arasında olması gerekirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir