Tarımda Güneş Enerjisi Kullanımı

Tarımda Güneş Enerjisi yani Güneş Paneli hangi alanlarda kullanılır hiç düşündünüz mü? Tarımsal işletmelerin sulama pompaları için Güneş Paneli ile Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Solar Pompa), elektrik ihtiyacı için çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi, sera enerji ihtiyacı, ısıtma, topraksız tarım veya elektriğin hiç olmadığı yerlerde Off Grid ( Şebekeden Bağımsız) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri bunlardan bazılarıdır. 

Tarımda güneş enerjisi paneli kullanım alanları nelerdir?

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Tarımda Güneş Enerjisi yani Güneş Paneli hangi alanlarda kullanılır hiç düşündünüz mü? Tarımsal işletmelerin sulama pompaları için Güneş Paneli ile Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Solar Pompa), elektrik ihtiyacı için çatı üstü güneş enerjisi elektrik üretimi veya elektriğin hiç olmadığı yerlerde Off Grid ( Şebekeden Bağımsız) Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri bunlardan bazılarıdır.

Hiç şüphesiz teknolojinin gelişmesi ile artan enerji talebi artık Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile sağlanabilmektedir. Güneş Enerjisi (Solar Enerji) de yenilenebilir enerji kaynaklarından biridir.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
Tarımda güneş enerjisi paneli kullanım alanları nelerdir?

Tarımda güneş enerjisi paneli kullanımı

Solar Mağazamız da Güneş Paneli, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Solar Paket (Akülü Sistemler), Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri, Rüzgar Türbini, Jeneratör, İnverter, Solar Pompa Sürücüsü, Jel Akü, Dalgıç Pompa gibi ürünlerin güncel fiyatlarını bulabilirsiniz.

Tarımda Güneş Enerjisi Kullanımı

Güneş Paneli, Tarımda hangi alanlarda kullanılmaktadır, kullanım alanları nelerdir? hiç düşündünüz mü?

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Tarımsal İşletmeler yüksek gelen elektrik faturaları için artık güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerine yönelmeye başladı. Bu nedenle sulamada kullanılan pompaların enerji tüketimi, hayvan barınakları (Ahır, yem karıştırma makineleri, vs.) artık güneş panelleri ile üretilen enerji ile sağlanabiliyor.

Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama Nasıl Yapılır?

Yerleşim alanları dışındaki tarımsal arazilerde ihtiyaç duyulan elektrik Güneş ışınlarından faydalanarak  güneş enerjisi (Güneş Paneli) sayesinde tarlaların kolayca sulanması sağlanır. Ülkemizde güneş enerjisi ile tarımsal sulama faaliyeti oldukça yaygındır.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemlerimizi incelemek için tıklayınız.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemi nasıl çalışır

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemi

Artan Mazot Maliyetleri ve Yüksek gelen Elektrik Faturaları üreticileri Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemlerine yöneltti. Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.

Videomuzu izlemenizi öneririz.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Size Ne Sağlar?

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayacaksınız ki?

BağEvi Güneş Enerjisi

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Maliyeti

Her bir pompanın elektrik tüketimi farklı olduğu için her pompaya göre kullanılan panel sayısı farklık gösterir bu nedenle sistemlerimizin maliyetini incelemek için Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemlerimizi incelemek için tıklayınız.

Güneş Enerjili Sulama Sistemlerinde Maliyet belirlenmesi pompa hp ( Beygir Gücü) göre yapılır. Çünkü her pompanın enerji tüketimi farklıdır. Bu tüketime uygun güneş panel sayısı hesap etmek gerekir. Dolayısı ile 1 Hp Pompalar için 8 adet 275 watt güneş paneli gerekirken, 20 hp pompa için 80 adet 275 watt güneş paneli gerekir. Maliyetler 9.860 tl den başlamaktadır.

 

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Nelerden Oluşur? Hangi Ürünler Kullanılır

  • Güneş Paneli
  • Solar Pompa Sürücü
  • Güneş Paneli Konstrüksiyon Kurulumu
  • Pompa

Güneş Enerjili Sulama Solar Pompalar

1 Hp (Beygir Gücü) ile 150 Hp arası tüm pompalar güneş enerjisi ile çalıştırılabilmektedir. Mevcut pompanız var ise Güneş enerjili sulama sistemine döünüştürülebilmektedir.

Tarımsal Sulamada Güneş Enerjisi Desteği (%50)

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri için Tarım Bakanlığı Her yıl Şubat ayında %50 Hibe desteği ilan etmektedir. 2019 Yılı Güneş Enerjili Sulama Hibesi (%50)  Hibe şartları ve detayları için yazımızı okuyabilirsiniz.

2019 Yılı Güneş Enerjili Sulama Hibesi (%50) yazımızı okumak için tıklayın.

Tarımsal Sulamada Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Kredi Veren Bankalar

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri için Ziraat Bankası Sübvasiyonlu Çok düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır.  Ziraat Bankası Güneş Enerjili Sulama Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızı okumak için tıklayın.

Ziraat Bankası Güneş Enerjili Sulama Kredisi Başvuru Şartları yazımızı okumak için tıklayınız.

Seralar için Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Seraların sulama sistemleri ve ısıtma sistemleri için güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri kullanılmaktadır.

  1. Ferdi Can dedi ki:

    Tarımda Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi yazınızı okudum. Mersin erdemlide ki seramızın sulama pompası ve sera ısıtması için güneş paneli kurma düşüncesi oluştu. Bize fiyat teklifi verebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir