Tarla Sulaması Güneş Paneli ile Yapıyor Ayda 14 bin TL Tasarruf Etti

Çiftçi Tarla Sulaması için Güneş Paneli kurdu Bu sayede tarlasını güneş enerjisi paneli ile sulama yapıyor elektrik faturası ödemediği için Ayda 14 bin TL Tasarruf Etti

Tarla Sulaması Güneş Paneli

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Tarla Sulaması Güneş Paneli ile Yapıyor Ayda 14 bin TL Tasarruf Etti. Sandıklı’da çiftçilik yapan Ahmet Diker, üretimdeki maliyetleri düşürmek ve ürün kalitesini artırmak amaçlı tarlasının 400 metrekare alanına, 200 panelden oluşan saatte 55 kW elektrik üreten güneş enerji sistemi kurdu.

Güneş panellerinin ürettiği elektrik, bir sistemde toplanarak 35 beygirlik dalgıç motorunun çalışmasını sağlıyor. 35 su tabancası çalıştıran dalgıç motoru ise 08.00 ile 17.30 saatleri arası çalışıyor.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
Tarla Sulaması Güneş Paneli

Tarla Sulaması Güneş Paneli

Tarla Sulaması Güneş Paneli ile Yapıyor Ayda 14 bin TL Tasarruf Etti

İçindekiler

Ahmet Diker’in güneş enerji sistemini kullanarak suladığı 70 dekar tarlasına 2 bin 600 TL elektrik faturası gelirken, şebeke elektriğiyle sulama yaptığı 70 dekarlık diğer tarlasına ise 16 bin 495 TL fatura geldi.

2 bin 600 TL faturanın gece de sulama yaptığı için geldiğini belirten Ahmet Diker, ayda 14 bin TL tasarruf ettiğini, sezon sonunda ise 50 bin TL tasarruf planladığını söyledi.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Tarla Sulaması Güneş Paneli Güneş Enerjili Sulama Sistemi 5 Yılda Amorti Ediyor

Sistem hakkında bilgi veren çiftçi Ahmet Diker, “Biz bu sistemimizi 1 Mayıs itibarıyla faaliyete geçirdik. 1 Haziran itibarıyla da şebeke bağlantısını yaptık. Şebeke bağlantılı bir sistem.

Güneş olmadığı, elektrik üretimi yapılmadığında sistemden elektrik takviye eden bir sistemdir. Daha önceleri çok yüksek gelen elektrik faturalarımız bu ay 2 bin 600 TL. Bir faturayla ayı geçirdik. Bu gelen faturanın nedeni de ürünü 24 saat kesintisiz sulamaktan kaynaklanmaktadır.

g%C3%BCne%C5%9F%20enerjili%20sulama%20(50)

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri fiyatları için tıklayın

Yani geceleri de sulama yaptığımızdan dolayı elektrik faturamız gelmiştir. Diğer bir kuyum, orada da 70 dekarlık bir patatesimiz var. Güneş enerji sistemi olmayan bu kuyuma 16 bin 495 TL fatura gelmiştir. Bir sezonda 4 ya da 5 ay sulama yapıyoruz. En düşükten hesap edersek sezonda 50 bin TL karımız oluyor.

Bu şekilde 4 ya da 5 yılda sistem kendini amorti ediyor. Panellere 25 yıl garanti veriyorlar. Kalan 21 yılda sistem size çalışıyor. Bundan sonra elektriğimiz bedava olduğu için ikinci ürüne de geçiyoruz” dedi.

POWER ENERJİ

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

0532 745 27 63 

İnfo@powerenerji.com 

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir