TOGG Yerli Elektrikli Araba Özellikleri

Togg, Yerli Elektrikli Araba hakkında teknik bilgilerden oluşan yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Elektrikli otomobil piyasası hareketleniyor, artık yerli elektrikli aracımız var. Üstelik çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynakları ile şarj edilebilir. Detaylar yazımızda.

togg yerli elektrikli araba

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

TOGG Yerli Elektrikli Araba  / araç TOGG hakkında bilmeniz gereken detayları hazırladık. Elektrikli otomobil piyasası hareketlendi, Türkiye’nin elektrikli araç üretme hamlesinden sonra dünya devleri de elektrikli otomobil tanıtımına başladı.

Togg Yerli elektrikli otomobilin görücüye çıkmasının ardından “TOGG Yerli Elektrikli Araba otomobil nerede üretilecek, Togg araba fiyatı ne olacak, TOGG Yerli Elektrikli Araba otomobilin özellikleri neler?” gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı.

Güneş Paneli Fiyatları  + Güneş Paneli Fiyatları
togg yerli elektrikli araba

togg yerli elektrikli araba fiyatı özellikleri fotoğrafları

İç dizaynı ve tasarımının yanı sıra duyurulan teknik özellikleri ile oldukça beğeni toplayan ve ülke çapında heyecan yaratan gurur kaynağımız TOGG Yerli Elektrikli Araba otomobil 2022 yılında yollarda olması planlanıyor.

Bizim açımızdan en önemli özelliği yerli otomobilin elektrikli olması. Son zamanlarda elektrikli araçların yaygınlaşması ile elektrikli araç şarjı, yenilenebilir enerji kaynaklarından olan  Güneş Paneli ile yani güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri ile şarj edilebilir olacaktır.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

TOGG Yerli Elektrikli Araba Özellikleri

İçindekiler

TOGG Yerli Elektrikli Araba en önemli özelliği elektrikli olması dır. 2022 yılında yollarda olacak yerli elektrikli otomobil avantajlarıyla öne çıkıyor. Şarj olmasından sonra menzili 500 kilometre. Diğer elektrikli araçlara göre daha hızlı şarj oluyor. Yakıt maliyeti de oldukça düşük.

elektrikli araç şarj güneş enerjisi

elektrikli araç şarj güneş enerjisi elektrik üretimi

Ülkemizin yüzde yüz elektrikli yerli otomobili Togg, görünüşü ve özellikleriyle herkesi büyüledi. Yerli otomobil 300 ve 500 kilometre menzil sağlayan 2 farklı pil seçeneğine sahip.

Yerli otomobil elektrikli motorla çalışacak. Otomobilin bu nedenle sessiz çalışması ve emisyon salmaması bekleniyor.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları

TOGG Yerli Elektrikli Araba İnternet Bağlantısı

Akıllı otomobil özelliği olacağı için sürekli olarak internete bağlı olacak. Kokpitte iki ucun arasında boydan boya LED ekran olacak.

Yol durumu da hedef noktaya ulaşma seçenekleri de bu ekranda yer alacak. Kapı içlerindeki hoparlörler sayesinde müzik sisteminin de geliştirildiği belirtiliyor.

Akıllı evi olan yerli otomobil sahipleri, akıllı evle akıllı otomobil arasında bağlantı kurabilecek.

Merkeze sürekli bağlı olacak olan otomobil, güncellemeleri de uzaktan 4G ya da 5 G bağlantısıyla alabilecek.

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Yine bu bağlantı sayesinde arıza durumunda servis ekibi uzaktan müdahale edebilecek.

togg elektrikli araç fiyatı

togg elektrikli araç fiyatı nedir? Suv Sedan Fiyatları

Elektrikli Araç Motor Gücü Beygir Gücü, 4×4

Yerli elektrikli araç çift motorlu aracın motor gücü 150kW.

İki çeker araç 200 beygir, 4 çeker ise 400 beygir gücünde. 200 beygir güçle 7,6 saniyede, 400 beygir güçle de 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hızlanabilecek.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

Şarjla çalışacak ve akıllı otomobil özelliğiyle şarj bitmeye yakın uyarı verecek olan motor, hızlı şarj ile yarım saatten kısa sürede yüzde 80’e kadar şarj olabilecek.

Evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj olabilecek. Tanıtımda, “Türkiye’nin şarj altyapısının da 2022’de hazır olacağı” ifade edildi.

togg araba fiyatları

togg araba fiyatları

Elektrikli Araç Bataryası Kaç TL ye Dolacak?

Elektrikli Aracın bataryasının dolum maliyeti  60 lira civarında olması bekleniyor. Benzinli bir araç dikkate alındığında 500 kilometre için yakıt maliyeti 350 liralara geleceği söylenebilir. Bu da önemli bir avantaj sağlamış oluyor.

BağEvi Güneş Enerjisi

Elektrikli Araç Batarya Ömrü

Yerli elektrikli araçların akü ömürleri de uzun. 8 yıl pil garantisi veriliyor. Gelişen teknoloji sayesinde de verimliliğini kaybetmiyor.

Yerli elektrikli otomobilde, gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcut. Otomobilde, 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor.

togg yerli elektrikli araç fiyatı

togg yerli elektrikli araç fiyatı kaç tl

Elektrikli Araç Bakım Maliyeti

Avantajları ile dikkat çeken yerli elektrikli aracın bakım maliyeti de oldukça düşük. Benzinli ve dizel araçlardaki mekanizmaların bir çoğunun olmaması sebebiyle çok düşük bakım maliyetine sahip. Bu anlamda da avantajlı.

Togg Açılımı, Togg Ne Demek?

TOGG açılımı: Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu dur. Togg, otomobilin markası değildir. Yerli araçların henüz bir markası yoktur. TOGG Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kısatlmasıdır.

Togg Elektrikli Araba Fiyatları

Yeli elektrikli otomobilin fiyatı henüz belli değil. Yerli otomobil fiyatının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Yerli araba için başta kamu kurumları olmak üzere, özel sektör ve vatandaşlar yerli araba fiyatının bir an önce belirlenmesini bekliyor.

Togg Araba Modelleri

Yerli arabalar Suv ve Sedan modelleri bulunmaktadır.

İki çeker araç 200 beygir, 4 çeker ise 400 beygir gücünde. 200 beygir güçle 7,6 saniyede, 400 beygir güçle de 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hızlanabilecek.

Togg Araba Ön Sipariş

Yerli Elektrikli araçlar için ön sipariş henüz verilemiyor. İlerleyen günlerde yerli elektrikli aracın fiyatları belirlenmesi durumunda ön sipariş verilebilecek.

elektrikli araba şarj istasyonu güneş enerjisi solar kurulumu

elektrikli araba şarj istasyonu güneş enerjisi solar kurulumu

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobilin Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceğini açıkladı.

Yerli Elektrikli Araçlar Ne zaman Satışa Sunulacak?

TOGG Yerli Elektrikli Araba Yerli elektrikli aracın SUV ve Sedan modelleri, Gebze’deki TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) merkezinde törenle kamuoyuna tanıtıldı.

Fabrika yapımının 2020’de bitmesi, ardından yerli otomobilin üretimine başlanması planlanıyor. Yerli otomobilin ilk serisinin üretiminin de 2022’de tamamlanması hedefleniyor.

elektrikli araba sarj istasyonu güneş enerjisi solar

elektrikli araba sarj istasyonu güneş enerjisi solar

Togg Elektrikli Araba Güneş Paneli ile Şarj Edilebilir mi?

Yerli elektrikli araçların en büyük özelliği elektrikli olması. Bu nedenle gelecek yıllarda Petrol istasyonları gibi elektrikli araçlar için şarj istasyonları da görebileceğiz. Elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

TOGG Yerli Elektrikli Araba

togg yerli elektrikli otomobil, araba, araç fiyatı

togg yerli elektrikli otomobil, araba, araç fiyatı, özellikleri

Son zamanlarda elektrikli araçların yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte güneş enerjili elektrikli araç şarj istasyonları kurulumları başladı. Bu nedenle mevcut petrol istasyonlarını elektrikli araçlar için güneş enerji sistemleri ile şarj edilebilen istasyonlar entegre etmeye başladılar.

elektrikli arac

güneş enerjili elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu

Elektrikli araç kullanımı yaygınlaşması ile ihtiyaç duyulan elektrikli araç şarj istasyonları artık kaynağı güneş olan yenilenebilir enerji  güneş paneli ile üretilen elektriğin araçlara şarj edilebileceği istasyonlar ile mümkün hale geliyor.

TOGG Yerli Elektrikli Araba

elektrikli araç şarj istasyonları

elektrikli araç şarj istasyonları

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

  1. Serdal dedi ki:

    Isıtıcıve kilima vede tüm elektirikli ev aletleri rüzgar gülü olmak şartıyla 24 saat aktif halde olursa fiyat ortalaması ne olur?

  2. otomobil dedi ki:

    Yerli otomobil çıktığı zaman devletin muhakkak vergi konusunda bir indirimde bulunması gerekiyor. İthal araçlarla aynı fiyatta olursa insanlar onlara yönelir. Ucuz olup önce pazarda yer edinmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir