Yangın Riskine Karşı Yeni Güneş Paneli Geliştirildi

Yeni nesil güneş paneli artık hem daha verimli hemde yangın riskine karşı yanmaz malzemelerden imal ediliyor.

yeni güneş paneli

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Türkiye’de son dönemlerde güneş paneli üretimi artmaya başladı. Bu sayede güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi de arttı. Firmalar Ar-Ge çalışmalarıyla yeni güneş paneli geliştiriyor. Son olarak bir firma yangın riskine karşı yeni nesil güneş paneli üretti.

Türkiye hem yerli kaynaklarını çoğaltmak hem de yenilenebilir enerji kaynakları daha çok faydalanmak için 2014’te önemli bir hamle yaparak yüzünü güneş enerjisi ne döndü. Bu hamle kısa sürede karşılık verdi ve 2020 yılının Mayıs ayında güneş enerji santralleri toplam elektrik tüketiminin yüzde 5,6’sını karşılayarak aylık bazda üretim rekorı kırdı.

Güneş Paneli Fiyatları  +Güneş Paneli Fiyatları

Yangın Riskine Karşı Yeni Güneş Paneli Geliştirildi

Elektriğini güneş paneli elde edilen enerjiyle sağlayan kurum ve binaların sayısı gün geçtikçe artarken, nispeten yeni gelişen bir alan olduğu için ekonominin aktörleri arasında düzenlemeye muhtaç noktalar da görülmeye başladı.

Pek çok sigorta şirketinin poliçelerinde güneş paneli kaynaklı yangınları kapsam dışı bırakması, sık karşılaşılan anlaşmazlıklardan biri olarak dikkat çekti. Bu eğilim, binasında güneş enerjisinden faydalanmak isteyen kullanıcılarda da tedirginliğe sebep oldu.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri
Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi Kurdu Her Ay 100 Bin Lira Kazanıyor

Fabrika Çatısına Solar Panel Güneş Enerjisi Kurdu Her Ay 100 Bin Lira Kazanıyor

Gün geçtikçe büyüyen güneş paneli solar enerji sektörünün Ar-Ge çalışmaları ise artık bu tereddütleri giderecek noktaya ulaştı. Alanında ileri teknoloji şirketlerinden biri ise yangın riskini ortadan kaldıran güneş panelleri üretimiyle öne çıktı.

Geliştirilen bu çift yüzlü çift camlı fotovoltaik solar paneller hem tutuşmazlık hem de yavaş yanma kriterlerinde en üst seviye olan AA sınıfı yangın güvenliğine sahip. Güneş Paneli, Küresel olarak en yaygın kabul gören test laboratuvarı UL’nin belirlediği UL 1703 standartlarına uygun şekilde üretildi.

Bulundukları tesiste bir yangın çıktığı takdirde bile, çerçevesiz üretilen ve plastik arka tabaka kullanılmayan solar paneller sayesinde alevlerin yayılması engelleniyor.

İnverter Fiyatları +İnverter Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir