Yenilenebilir Enerji Kaynakları Rüzgar Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Teşvikleri

yenilenebilir enerji kaynakları, yenilenebilir enerji kaynakları elektrik üretimi, yenilenebilir enerji kaynakları nedir,yenilenebilir enerji kaynaklar devlet destekleri, yenilenebilir enerji kaynakları devlet teşvikleri, yenilenebilir enerji kaynakları rüzgar enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları elektrik üretip satmak,rüzgar, güneş

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Rüzgar Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Teşvikleri

yenilenebilir enerji kaynakları, yenilenebilir enerji kaynakları elektrik üretimi, yenilenebilir enerji kaynakları nedir,yenilenebilir enerji kaynaklar devlet destekleri, yenilenebilir enerji kaynakları devlet teşvikleri, yenilenebilir enerji kaynakları rüzgar enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları elektrik üretip satmak,rüzgar, güneş

 

ruzgar-turbini-elektrik-uretimi

Bu yazımızda, daha önce duyduğumuz belki de hiç duymadığımız yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretimine 10 muhteşem örnek vereceğiz.

1.  Ouarzazate

Fas’ta bulunan Ouarzazate güneş tarlasının havadan görünümü. Dünyanın en büyük güneş enerji tarlası olan Ouarzazate, Sahra’nın kavurucu sıcaklığından fazlasıyla faydalanır.

2. AGL Docklands Ofisi

Bu solar panelleri, Melbourne, Avustralya’da bulunan Dockland AGL Enerji firmasının ofisinin çatısında görebilirsiniz. 20.000 m2 alana kurulu olan sistem yılda 110.000 kWh elektrik üretebilmekte.

3. Onshore Rüzgar Tarlası

2015’e gelindiğinde sadece Güneş’ten faydalanmak istemeyen Amerika, enerji sektöründe Rüzgar Enerjisi endüstrisine de önem verdi. 3.000 rüzgar türbininden oluşan ve 615 MW yenilenebilir enerji üreten Onshore Rüzgar Tarlası, aynı zamanda Kaliforniya’nın 3 büyük rüzgar tarlasından birisidir.

4. Offshore Rüzgar Tarlası

Avrupa’nın (kendi kıyılarını rüzgar tarlası yapmada dünya lideri) en büyük su üzerinde olanrüzgar tarlası 8 Nisan 2013 tarihinde İngiltere’nin Kent ve Essex kıyıları boyunca 20 kilometrelik bir alana inşa edilmiştir. 175 türbinin bulunduğu Rüzgar Tarlasında 630 MW güç üretilmekte ve bu güç 500.000 evin gücünün karşılanmasına yetmektedir.

5. Derinlerinden Gelen Isı

Dünyanın derinliklerinden gelen bir enerjidir Jeotermel Enerji. Örneğin; Kaliforniya’da Salton Denizi’nde güney San Andreas fayı üzerinde bulunan enerji istasyonu. Bu istasyonda derinlik 1500 – 2500 değerlerini gösterirken termometreler 360 C dereceleri göstermekte.

6. Ivanpah

Mojave Çölü’nde bulunan Ivanpah Solar Elektrik Üretim Merkezi solar termal enerji toplayarak çalışan bir projedir. Güç merkezi, 392 MW solar enerji üzerine yoğunlaşmıştır. 173.500 heliostatın 14 km2’lik alanda 3 farklı solar kulesine odaklanarak kurulmuştur. Bu proje şu anda faaliyet gösteren dünyanın en büyük solar termal tarlasıdır.

7. Vegas Güneşi

2007 yılında tamamlanan Nellis Solar Star 13,2 MW gücüyle Amerikan Savunma Bakanlığı’nın en büyük güneş tarlasıydı. Şu an 102 dönüm arazide 15 MW güce sahip Solar Array II. Nesil İstasyonu, Nevada – Las Vegas’ta bulunan USAF Nellis hava üssünde bulunmakta. Gündüz saatlerinde bu iki güneş tarlası hemen hemen tüm üslerin elektrik ihtiyacının %42’sini karşılayabilecek güce sahip. Tabi bu enerji böyle kullanılmıyor, NV Enerji şebekesine ve oradan yerel topluma geri dönüyor.

8. Fotovotaik Paneller

Bu fotovoltaik hücreler, Berlin’de 70 metre uzunluğundaki bir apartmanlarda 426 m2’lik alana kurulmuş. Normal cephe panelleri yerine kurulan fotovoltaik hücreler yıllık ortalama 25.000 kWh solar enerji üretebilmekte ve bunu ortak şebekeye aktarmakta. Böylelikle enerji maliyeti de azalmakta.

9. PS10

İspanya, Sanlucar la Mayor’da bulunan PS10 güneş tesisi, İspanyol şirketi Solucar tarafından inşa edilen dünyanın ilk ticari güneş kulesi oldu. Bu tesis aynı zamanda 6.000 evin elektrik ihtiyacını karşılamakta.

10. Altamont Pass

Kuzey Kaliforniya’da bulunan Altamont Pass, Darrieus tipi dikey eksenli türbinler kullanılan bir rüzgar enerjisi tarlasıdır. Yaklaşık 5.000 türbinden oluşan Altamont Pass, 576 MW’lık tabela kapasitesiyle yılda 1.1 TWh enerji üretebilmektedir.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Doga Cubukcu dedi ki:

    Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

  2. Yasmin Cevahir dedi ki:

    Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir