Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Yenilenebilir enerji kaynakları Nelerdir?, Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi, Elektrik Üretimi Nasıl Yapılır? Güneş Enerjisi Çatı üstü evler için enerji üretimi ve maliyeti hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynakları

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

Yenilenebilir Enerji Kaynakları nelerdir?, Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları  kullanım alanları gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları, sürekliliği olan doğal süreçlerdeki var olan enerji kaynaklarında elde edilen enerjidir. Yenilenebilir enerji kaynakları‘na örnek güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi, jeotermal enerji, hidrolik enerjisi, biyokütle enerjisi ve hidrojen enerjisi olarak sıralanabilir.
Yenilenebilir enerji kaynakları

Yenilenebilir enerji kaynakları Nelerdir?. Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi, Elektrik Üretimi

Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Yenilenebilir Enerji Kaynakları, doğada bulunan sürekliliği olan enerji kaynaklarından elde edilen enerjiler aşağıda listelenmiştir.

Güneş Paneli Fiyatları + Güneş Paneli Fiyatları
 • Güneş Enerjisi
 • Rüzgar Enerjisi
 • Jeotermal Enerji
 • Hidrolik Enerjisi
 • Biyokütle Enerjisi
 • Hidrojen Enerjisi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi, en büyük enerji kaynağı olan güneş ten elektrik üretilmesine verilen isimdir. Güneş ışığında yer alan enerji torbacıkları yani “Foton”lar yer yüzüne inerek solar güneş paneli yüzey alanında tepkimeye neden olur. Bu tepkime sayesinde güneş paneli hücrelerinde meydana gelen akım sayesinde güneş paneli elektrik üretir.

Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri fiyatı, maliyeti, kurulumu, Güneş Paneli

Güneş Enerjisi ile üretilen enerji farklı alanlarda kullanılabilir. Bu nedenle kullanım alanları şöyledir.

Power Enerji Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Akülü (Bataryalı) Off Grid Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi
Şebeke Uyumlu Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi ( On Grid )
Ges; Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santralleri ( Enerji Tarlaları)
Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri
Güneş Enerjili Tabela Aydınlatma Sistemleri
Güneş Enerjili Kamera Güvenlik Sistemleri
Güneş Enerjili Trafik Uyarı Levhaları

 Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Solar Paket Akülü (Off Grid)

Off Grid yani Akülü (Bataryalı) Güneş Enerji Sistemleri; Güneş Paneli, İnverter, Şarj Kontrol Ünitesi ve Batarya (Akü) den oluşur. Bu sistemlerin çalışma mantığı şöyledir.

Güneş Paneli enerji üretir, üretilen enerji şarj kontrol ünitesi ile batarya grubuna şarj edilir. Depolanmış Enerji İnverter ile 220 Volta çevrilerek elektrikli aletlerin çalıştırılması sağlanır.

İnverter Fiyatları + İnverter Fiyatları
Güneş Enerjisi Paneli yani solar panel

Güneş Enerjisi Paneli Fiyatı

Off Grid Akülü Solar Enerji Sistemlerde Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Güneş Paneli
Akü (Batarya)
İnverter
Şarj Kontrol Ünitesi
Solar Kablo ve Konnectörler

Off Grid Akülü Sistemler Nerelerde Kullanılır?

Off Grid yani Akülü Güneş Enerjili Elektrik Üretim Sistemleri hiç elektrik olmayan yerlerde tercih edilir. Batarya grubuna üretilen enerjinin depolanması nedeniyle güce elektrik kullanımı bataryalara depolanmış enerji üzerinden yapılmaktadır.

Off Grid Akülü Solar Enerji Sistemleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Bağ Evleri
Yayla Evleri
Dağ Evleri
Karavanlar
Tekneler
Kulübeler
Çoban Evleri
Avcı Kulübeleri
Arıcılar
Kampçılar

Jel Akü Fiyatları + Jel Akü Fiyatları

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi (On Grid) Çatı Üstü ve Arazi Üstü Santraller

2018 yılı itibari ile Evler için çatı üstünde güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir. Artık evin elektrik ihtiyacı için çatıda güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretimi kurulabilir, ihtiyaç fazlası elektrik elektrik dağıtım kurumuna satılabilir.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ve Satışı

Evler için maxsimum 10 Kw Çatı üstü güneş enerjisi sistemi kurulabilir. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapılması durumunda 10 yıl boyunca üretim fazlası elektriği elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Ticari bir işlem olmasına rağmen elektrik satışından KDV ve Gelir vergisi muhafiyeti olduğundan bu vergileri ödemeyeceksiniz.

Ev için Mikro Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Elektrik tüketimi ve elektrik faturası (TL) dikkate alınarak eviniz için 3kw, 5kw, 7.5kw ve 10 kw sistem kurmanız mümkündür. Üretim fazlası elektriği anlaşma yapmanız durumunda elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz.

Şarj Kontrol Cihazı + Solar Kablo

İş yerleri ve fabrikalar için 10 kw sınırlaması yoktur. Fabrikalar elektrik tüketimi ve çatı alanları dikkate alınarak yasal sınırları içinde istedikleri kadar büyüklükte sistem kurabilirler.

Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemleri Kurulum Alanları Nelerdir?

Çatı üstü güneş enerjisi sistemleri çatı alanları dikkate alınarak aşağıdaki alanlarda kurulabilir.

Evler
Apartman Ortak Kullanımı
Fabrikalar
İş Yerleri
Okullar
Hastaneler
Avmler
Kamu Kurumları

BağEvi Güneş Enerjisi
güneş enerjisi elektrik üretimi

güneş enerjisi elektrik üretimi nedir nasıl yapılır fiyatı

1 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretimi Fiyatları (Evler için)

Bir evin aylık bazda elektrik tüketimi (kw) ve bu tüketime ilişkin elektrik faturası 80-90 tl civarında geliyor ise 1 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 1 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye coğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 85 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

1 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretim Maliyeti

1 KW Sistem Maliyeti 2.480 USD civarıdır.

3 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretimi Fiyatları (Evler, İş Yerleri için)

Bir evin veya iş yerin aylık bazda elektrik tüketimi (kw) ve bu tüketime ilişkin elektrik faturası 200 tl civarında geliyor ise 3 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 3 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye coğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 240 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

3 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretim Maliyeti

3 KW Sistem Maliyeti 4.320 USD civarıdır.

5 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretimi Fiyatları (Evler, İş Yerleri için)

Bir evin veya iş yerin aylık bazda elektrik tüketimi (kw) ve bu tüketime ilişkin elektrik faturası 400 tl civarında geliyor ise 5 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye coğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 470 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

5 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretim Maliyeti

5 KW Sistem Maliyeti 7.600  USD civarıdır.

10 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretimi Fiyatları (Evler, İş Yerleri için)

Bir evin veya iş yerin aylık bazda elektrik tüketimi (kw) ve bu tüketime ilişkin elektrik faturası 800 -900 tl civarında geliyor ise 10 KW Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemi Kurmanız yeterli olacaktır. 5 kw Çatı Üstü Güneş Enerji Sisteminin Türkiye coğrafi konumu ve enerji maliyetleri dikkate alındığında aylık getirisi 970 TL (16.07.2019 ) civarında olacaktır.

10 kw Güneş Paneli ile Elektrik Üretim Maliyeti

10 KW Sistem Maliyeti 11.840  USD civarıdır.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri

Tarımda kullanılan elektrikli pompaların güneş panelinin ürettiği enerji ile çalıştırılmasına denilmektedir. Artan Mazot Maliyetleri ve Yüksek gelen Elektrik Faturaları üreticileri Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri’ne yöneltti.

Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.
1Hp (Beygir) pompalar ile 150 Hp ye kadar tüm pompalar güneş enerjili sulama sistemi ile çalıştırılmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Faydaları

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.
– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.
– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.
– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.
– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.
– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.
– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.
– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Güneş Paneli Satışı

Güneş Paneli, başta Monokristal ve Polikristal olmak üzere esnek güneş paneli, halfcut solar panel de dahil olacak şekilde Güneş Paneli satışını e-mağazamız satis.powerenerji.com adresinden yapmaktayız.

Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi

Rüzgar Türbini ile Rüzgar Enerjisi elektrik üretimi, Rüzgarın hareket enerjisini elektrik enerjisine çeviren sistemlerdir.

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır

Rüzgar Türbinleri, alternatör kapasitesine göre elektrik üretimi sağlamaktadır.

Rüzgar Türbini ile Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretimi için Gerekli olan Malzemeler Nelerdir?

Rüzgar Türbini
Rüzgar Türbini Şarj Kontrol Sistemi
Rüzgar Türbini Frenleme Sistemi
Akü Grubu (Bataryalar)
İnverter
Rüzgar Türbin Direği
Kontrol Panosu

Rüzgar Türbini Fiyatları

Farklı ihtiyaçlar için özel olarak üretilmiş rüzgar türbinlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Türbinlere ait güç ve Fiyat bilgileri ve özellikleri bulunmaktadır.

Kısaca bilgi vermek gerekirse; Evler için tüm rüzgar türbinlerin maliyeti aşağıdaki gibidir. Ayrıca güncel fiyat bilgisini https://satis.powerenerji.com/Ruzgar-Turbini-Fiyatlari adresinden öğrenebilirsiniz.

400 Watt 12 Volt Türbin: 1.370 TL + KDV

500 Watt 24 Volt Türbin: 1.980 TL + KDV

750 Watt 24 Volt Türbin: 2.320 TL + KDV

1000 Watt (1 Kw) 24 Volt Türbin: 4.370 TL + KDV

1500 Watt (1.5 Kw) 24 Volt Türbin: 4.830 TL + KDV

1500 Watt (1.5 Kw) 48 Volt Türbin: 4.830 TL + KDV

2000 Watt (2 Kw) 48 Volt Türbin: 5.940 TL + KDV

4000 Watt (4 Kw) 48 Volt Türbin: 16.670 TL + KDV

5000 Watt (5 Kw) Rüzgar Türbin Fiyatı: 29.130 TL + KDV

Rüzgar Türbini Fiyat Listesi

400 Watt 12 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 400 watt Rüzgar Türbini

400 Watt 24 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 500 watt Rüzgar Türbini

1000 Watt 24 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1000 watt Rüzgar Türbini

1500 Watt 24/48 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 1500 watt Rüzgar Türbini

2000 Watt 48 Volt Rüzgar Türbini Fiyatı ve özelliklerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 2000 watt Rüzgar Türbini

POWER ENERJİ

info@powerenerji.com

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63

 1. Cevher Akdag dedi ki:

  Solar enerji mi rüzgar enerjisi mi? Hangi enerji türü daha uygun?

 2. Balci dedi ki:

  Güneş enerjisi maliyetleri ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir