ZORUNLU BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ (BES) NEDİR?

bireysel emeklilik nedir, bireysel emeklilik hesaplama,bireysel emeklilik zorunlu,bireysel emeklilik garanti,bireysel emeklilik caiz mi,bireysel emeklilik nedir,bireysel emeklilik ziraat,bireysel emeklilik iptali,bireysel emeklilik çıkış,bireysel emeklilik devlet katkısı,bireysel emeklilik erken çıkış,bireysel emeklilik hakkında,bireysel emeklilik halkbank

Paylaş

Güneş Enerjili Pompa

ZORUNLU BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ (BES) NEDİR?

bireysel emeklilik nedir, bireysel emeklilik hesaplama,bireysel emeklilik zorunlu,bireysel emeklilik garanti,bireysel emeklilik caiz mi,bireysel emeklilik nedir,bireysel emeklilik ziraat,bireysel emeklilik iptali,bireysel emeklilik çıkış,bireysel emeklilik devlet katkısı,bireysel emeklilik erken çıkış,bireysel emeklilik hakkında,bireysel emeklilik halkbank

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) düzenli birikimler yaparak emekliliğinizi hayallerinizdeki gibi mutlu ve güvenli geçirmeniz için tasarlanan özel bir emeklilik sistemidir. En kısa haliyleyse BES, güzel bir emeklilik demektir.

Hayalinizdeki emeklilik için Bireysel Emeklilik (BES)

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri, gelir elde ettikleri dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de koruyabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

Bireysel Emeklilik Sistemi:

  • Bireylerin emeklilik dönemlerinde, kendi birikimleri oranında ek bir gelir sağlamaya yönelik,
  • Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından gözetim ve denetim altında tutulan ve özel emeklilik şirketleri tarafından faaliyetleri yürütülen,
  • Gönüllü katılıma dayalı, kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı bir emeklilik sistemidir.

BES, %25 devlet katkısı ile artık daha da avantajlı!

1 Ocak 2013’te başlayan yeni BES dönemiyle birlikte, artık BES daha avantajlı. Çünkü devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25’i oranında ek katkı sağlıyor. Örneğin, hesabınıza 200 TL katkı payı yatırarak 50 TL devlet katkısından yararlanabilecek ve 250 TL’lik birikim yapabileceksiniz.

Çiftçi, ev hanımı, esnaf, memur, doktor, avukat, 18 yaşını doldurmuş herkesBireysel Emeklilik Sistemi‘ne katılıp devlet katkısından yararlanabilecek. Eşiniz, 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz ve yakınlarınız için sözleşme yaparak ailenizdeki herkesin ayrı ayrı devlet katkısından faydalanmasını sağlayabileceksiniz.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ ZORUNLU MU OLUYOR?

Bireysel emeklilik sistemi zorunlu mu oluyor soruları ile ilgili Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tasarruf oranlarını arttırmak için yeni bir çalışma yaptıklarını ve bununda otomatik katılımla ilgili olduğunu belirterek yasa tasarısı taslağını Meclis’e sunacaklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından ise sigorta şirketlerinin hisselerinde de yükseliş olduğu görüldü. Henüz uygulamadan haberi olmayanlar ise bireysel emeklilik nedir sorusunun cevabını merak ediyordu. BES çalışan ve emekli olacak vatandaşların emekli olduktan sonra da rahat bir hayat sürebilmesi için ek gelir sağlamak amacıyla oluşturulan bir uygulamadır. Bu uyuglamaya devletten de %25 oranında destek gelmektedir. Sistemden elde edilen gelir düzenli olarak yapılacak birikime ve BES sisteminde kalma süresine göre değişiklik göstermektedir. Yıllardır değiştirilmesi planlanan ve kesinti oranlarının da düşürülmesi ile bir çok kişinin sistemden çıkışıyla gündeme gelen uygulama 2015 yılına kadar bu şekilde devam etti. Önceden sisteme girenlerden fon işletim gideri, şirket yönetim gideri ve giriş aidatı olarak üç kesinti yapılıyordu. Fon tercihlerine göre % 2,28′ kadar değişen fon oranı, şirket yönetim gideri adıyla %2, giriş aidatı olarak da 120-700 TL arasında kesinti yapıldı.

 Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?


POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.


- Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
- Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
- Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

YouTube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off - Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter - Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

  1. Niyazi Gurses dedi ki:

    Bir evin ihtiyacı olan sistemin maliyeti nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir